Жовківський район знаходиться у північно-західній частині Львівської області. Межує на півночі з Сокальським районом, на сході — з Кам''янко-Бузьким, на півдні — Пустомитівським та Львовом, на південому заході — з Яворівським, на заході — з Республікою Польща (Замойське воєводство). Протяжність кордону з Польщею – 22 кілометри. Територія Жовківщини складає 1294 кв.км., що становить 5,9% території області.
Адміністративний поділ Жовківського району сформований із 45 місцевих рад, із них: 3 міські ради (Жовківська, Рава-Руська, Дублянська), 2 селищні ради (Магерівська, Куликівська) та 40 сільських рад. У районі налічується 165 населених пунктів, в тому числі: 3 міста, 2 селища та 160 сіл і хуторів.

Площа району становить 1294 кв.км, що становить 5,63% території областіі ) 0,21% території України. За розмірами Жовківський район посідає четверте місце серед районів Львівської області, після Сокальського, Сколівського, Турківського.

Особливістю району є його географічне розміщення, прикордонне розташування Жовківщини та місцезнаходження Європейського вододілу: Балтика – Чорне море. Жовківщина знаходиться в межах Волино-Подільської височини. Південно-західна частина району (Розточчя) являє собою горбисту височину у вигляді вузького плато з типовим ерозійним рельєфом. Середня висота району знаходиться на території Розточчя в масиві Гарай – 393 м над рівнем моря.

м. Жовква – адміністративний центр району, розташований в 23 км на північ від Львова, на перехресті важливих транспортних шляхів.

З 10 серпня 1994 року nут діє державний історико-архітектурний заповідник. На території заповідника знаходиться 55 пам’яток архітектури світового, національного і регіонального значення з більш ніж сотнею творів мистецтва та численними історичними реліквіями в них, 2 пам’ятки мітобудування (ренесансне місто «в мурах». кін. ХVІ-поч. ХVІІ ст. та Львівське передмістя, кін. ХVІ-поч. ХVІІ ст.), 2 пам’ятки садово-паркового мистецтва, одна пам’ятка археології, 15 пам’яток історії.

На території району розміщені наступні природоохоронні об’єкти: гідрологічний заказник «Потелицький», лісові заказники «Гряда», «Завадівський», ентомологічний заказник «Загора», ботанічна пам’ятка природи 2Група вікових лип», заповідні урочища «Майдан», «Журі», пам’ятка садово-паркового мистецтва «Парк ХVІІІ ст.»

Через Жовківський район проходять важливі міждержавні автомагістралі Львів-Варшава, Львів-Томашів, Львів-Люблін, Львів-Брест та інші заповідника.

За матералами книги "Жовківщина Історія, Культура, Туризм"