На території Жовківського району функціонує 77 загальноосвітніх шкіл, 30 дошкільних установ, 4 позашкільних навчально-виховних закладів: Жовківський ЦДЮТ, Рава-Руський БДЮТ, Жовківська ДЮСШ, оздоровчий табір „Росинка", крім цього діють Рава-Руський професійно-технічний ліцей та Львівський державний аграрний університет.

Станом на 1 вересня 2007 року в 77 загальноосвітніх школах навчалося 14542 учнів, з них:
— 410 у 19 ЗОШ І ступеня;
— 3056 у 28 ЗОШ І-ІІ ступеня;
— 1 1076 у 30 ЗОШ І-ІІІ ступеня.

У 1995 році на базі Рава-Руської середньої школи № 2 створено гімназію, в якій разом із предметами державного компоненту вивчають польську, російську, німецьку та англійську мови.

У районі створено умови для здобуття повної загальної середньої освіти для усіх бажаючих, у тому числі шляхом екстернату. Школярі сільських загальноосвітніх шкіл району мають можливість навчатися в обласній Малій Академії наук, де щороку займається до 60 учнів 10-11 класів. У загальноосвітніх школах району працюють 1479 педагогічних працівників, з яких 1179 або 79,7 % мають вищу освіту.

Серед освітян району 31 вчитель-методист, 109 старших вчителів, 345 педпрацівників вищої категорії, 43 – нагороджені Знаком Відмінник освіти України», 54 вчителі нагороджені грамотами Міністерства освіти і науки України. у гуртках і групах Жовківського та Рава-Руського центрів дитячої та юнацької творчості займається більше тисячі дітей. Гуртківці є постійними учасниками і призерами районних і обласних конкурсів Всеукраїнського фестивалів «Таланти твої, Україно», «Сурми звитяги», «Веселка», «Український солоспів» та інших

У системі освіти району функціонує дитячо-юнацька спортивна школа, тут пропагуться 5 видів спорту: футбол, легка атлетика, вільна боротьба, дзю-до, настільний теніс. У гуртках і секціях займається 957 учнів.Рішеннями районної ради та розпорядженням голови райдержадміністрації

У червні 2003 року створено позашкільний заклад освіти Жовківський районний дитячий оздоровчий табір «Росинка», який розмішений у с. Зіболки. У таборі «Росинка» відпочиває протягом літа до тисячі школярів. Безплатно оздоровлюються діти-сироти і діти, позбавлені батьківської опіки, призери районних та обласних олімпіад, переможці обласних оглядів, конкурсів, змагань, дитячі лідери шкіл, діти із малозабезпечених сімей.В таборі проводяться туристично-екскурсійні мандрівки., велотуристичні змагання, семінари і конференції. Планується створити у таборі дитячу велобазу.

У загальноосвітніх навчальних закладах Жовківщини діє чотири музеї на добровільних засадах, з них: літературні музеї Михайла Возняка у Волицькій ЗОШ та Агати Турчинської — у Куликівській школі, історико-краєзнавчі музеї – у Любельській та Забірській ЗОШ. Крім цього на Жовківщині діють музей Жовківської друкарні, музей Степана Бандери в Дублянах, музей=садиба Євгена Коновальця в Зашкові, який є філіалом Львівського історичного музею. А в Жовківському замку працює історико-художній музей відділу Львівської галереї мистецтв.

У центрі старовинного міста Рава-Руська розташовані корпуси професійного ліцею, колишнього ПТУ № 60, заснованого у грудні 1965 року. Навчально-виробничу базу ліцею складають 12 майстерень на 240 учнівських місць, 2 лабораторії, 21 навчальний кабінет на 630 учнівських місць, їдальня, актовий і спортивний зали, гуртожиток на 260 учнів. Загальноосвітню та професійну підготовку майбутніх фахівців у ліцеї здійснюють 21 досвідчений викладач та 20 майстрів виробничого навчання високої кваліфікації. Ліцей готує спеціалістів різних будівельних професій, кухарів, кондитерів, соціальних працівників, молодших медсестер з догляду за хворими, продавців продовольчих непродовольчих товарів, водіїв категорій «В»,«С»,трактористів, машиністів широкого профілю, обліковців (реєстрація бухгалтерських даних). За 40 років існування ліцей дав професійну путівку в життя понад 9 тисячам вихованців, які успішно працюють на будовах міст і сіл Жовківщини та України. Вихованці неодноразово займали призові місця на обласних олімпіадах та конкурсах фахової майстерності, обласних конкурсах художньої самодіяльності, авторської поезії та пісні. При ліцеї працюють підготовчі курси для вступу у Львівський державний аграрний університет.

Історія Львівського державного аграрного університету започаткована 9 січня 1856 року, коли відбулося урочисте відкриття Рільничої школи Галицького господарського товариства в Дублянах. Статут школи передбачав підготовку високоосвічених практичних господарів. Небуденним став день 3 червня 1901 року— Високій рільничій школі було надано статус Рільничої академії. Потужний розгін навчальних і наукових студій у Дублянах зупинила Перша світова війна, після закінчення якої Рільнича академія втратила автономію й опинилася у структурах Львівської політехніки. З вересня 1928 року на агрономічному відділі рільничо-лісового факультету у Дублянах навчався видатний політичний і державний діяч України Степан Бандера. Він активно впливав на формування політичного світогляду української молоді, традиції та політичні переконання якої передались наступним поколінням.

Приєднання Західної України до Радянського Союзу внесло поважні-зміни в організацію освіти нашого краю. V жовтні 1946 року засновано Львівський сільськогосподарський інститут, а у вересні 1996 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову про створення Львівського державного аграрного університету. Сьогодні у ЛДАУ на шести факультетах навчається понад вісім тисяч студентів за 8 напрямами, 15 пеціальностями та 27 спеціалізаціями. В університеті працює 41 доктор наук та 231 кандидатів наук.

У вищому навчальному закладі запроваджено багатоступеневу систему підготовки кадрів, яка дозволяє здобути три освітньо-кваліфікаційні рівні: бакалавр (4 роки навчання), спеціаліст (5 років навчання), магістр (6-6,5 років навчання). Реалізовуються нові концепції гуманітарної та фундаментальної підготовки, укладено договори про науково-технічне співробітництво з вищими навчальними закладами Польщі, Чехії, Німеччини, Англії, США та Австрії. Львівський державний аграрний університет - це 6 навчально-лабораторних корпусів, студентське проектно-технологічне бюро, велика бібліотека, дослідне господарство, 7 гуртожитків. До послуг студентів - спортивний комплекс,

Народний дім «Просвіта», а влітку — спортивно-оздоровчий табір «Маяк» на березі Чорного моря.
При Львівському державному аграрному університеті діє Народний колектив народного танцю «Первоцвіт».

Начальник відділу освіти Соловйов Валерій Федорович

За матералами книги "Жовківщина Історія, Культура, Туризм"