Питома вага Жовківського району у Львівській області за обсягом продукції сільського господарства становить 7,8%. Агропромисловий комплекс району представляють 140 с/г підприємств, в тому числі 107 фермерських господарств, 20 — ТзОВ, 9 — приватних агрофірм, 2 державні підприємства та одне відкрите акціонерне товариство.

Виробництво сільськогосподарської продукції проводиться на загальній площі 85 тис. га. с/г угідь, з яких 56,7 тис.га. займає рілля. Зокрема, агроформуваннями використовується 20,5 тис.га землі.
Внаслідок реформування сільськогосподарських підприємств в районі сформувався чисельний прошарок власників земельних паїв, який складає понад 27 тис. осіб. Середній розмір земельного паю становить 1,46 га. 12,3 тисяч громадян отримали майно на загальну суму 17,7 млн.гривень у спільну власність.

Виробничий напрямок сільського господарства району зерно-твариницький з розвиненим овочівництвом. Основними сільськогосподарськими культурами, які вирощують на Жовківщині, є жито, пшениця, ріпак, кукурудза, цукровий буряк, капуста, картопля.

Станом на 1 січня 2006 року у всіх категоріях господарства утримувалось 21,9 тис. голів ВРХ, в т.ч. 16 тисяч корів, а також 18,2 тис. голів свиней та 356,1 тис. голів птиці. В районі функціонує Львівський науково-виробничий центр «Західплемресурси». Це підприємство зареєстровано як селекційний центр, який забезпечує реалізацію державних програм селекції у твариництві західного регіону України.

Обслуговуванням сільськогосподарських підприємств займається ТзОВ ЖТД «Агронафтопродукт», ТзОВ «Агро-Лан» та добровільне об''єднання місцевих рад „Дорадча служба", від якої працює 18 дорадників при сільських радах. З метою створення надійних умов ресурсного забезпечення виробництва і реазлізації сільськогосподарської продукції в районі сформована певна інфраструктура аграрного ринку. У населених пунктах району працює 134 пункти заготівлі молока, 8 пунктів по заготівлі м''яса, 48 пунктів штучного осіменіння. Заготівлю та переробку тваринницької продукції здійснюють 6 переробних підприємств. Діє мережа сервісних послуг для господарств району, зокрема магазини будівельних матеріалів, нафтопродуктів, мінеральних добрив та захисту рослин. Є 7 продовольчих ринків.

За матералами книги "Жовківщина Історія, Культура, Туризм"