Як заборона абортів у Чилі за 25 років змінила країну

«Забороніть аборти, але вони все-одно не припиняться. Жінки будуть робити їх нелегально, і будуть від цього вмирати!» Так звучить один з аргументів за легальні аборти. Проте факти свідчать про протилежну про ситуацію на прикладі Чилі.

Згідно з новим дослідженням, проведеним науковцями від MELISA Institute, від часу заборони абортів у Чилі спостерігається не лише покращення стану здоров’я жінок, а й різке зменшення кількості спроб нелегального виконання аборту. Від 1989 року, коли у Чилі були заборонені аборти, показник смертності серед вагітних жінок знизився з 41.3 до 12.7 на 100 000 жінок (це спад на 69.2%). Цей показник ставить Чилі на друге місце за найменшою смертністю жінок-породіль серед країн Північної і Південної Америки (це навіть кращий показник порівняно зі США).

Професор Елард Кох, епідемолог та провідний автор згаданого дослідження, каже що навчання жінок підвищили їхню здатність користуватись наявними медичними послугами з охорони здоров’я, і воно включало також підготовку асистентів при пологах, що у сукупності дало такий позитивний результат спаду показника смертності серед жінок у період вагітності та підчас пологів.

Доктор Кох далі пояснює: «Це унікальний природний експеримент, який відбувся у країні, що перебуває на стадії економічного розвитку». Дослідження охопило пятдесятирічний період, протягом якого материнська смертність різко впала аж на 93.8% — від 270.7 до 18.2 випадків смерті на 100,000 пологів, що робить Чилі лідером серед країн Америки за результатами успішної медичної опіки жінок-матерів.

Але якою є типова ситуація з абортами у інших країнах? Чи аборти заборонені законом? Чи ми спостерігаємо збільшення показника жінок, які звертаються по медичну допомогу внасліжок нелегально зроблених абортів? Чи жінки шукають послуги з виконання аборту поза межами офіційних медичних закладів? Ні. Це доводить приклад Чилі.
Чилі — це не лише найбезпечніше місце у світі для жінок, які народжують дітей, але також місце, де різко зменшується кількість жінок, які бажають зробити аборт (навіть нелегально). Згідно з офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, у країні спостерігається спад звернень жінок, які потерпають від ускладнень внаслідок нелегалного аборту, на 2% впродовж кожного наступного року, починаючи з 2001 року. Це порівняно з тим, що не спостерігалось схожої тенденції до спаду показників звернень жінок з приводу викиднів чи позаматкової вагітності, коли ці показники залишалися сталими впродовж вибраного часового періоду.

Дослідження доктора Коха також показало, що переважна більшість жінок, які схилялись до аборту, у майже 70% випадках, перебували під тиском свого оточення або керувалися страхом. Також дослідження довело, що програми підтримки жінок у кризових ситуаціях допомагають запобігти нелегальним абортам і сприяють рішенню народити дитину в переважній більшості випадків (від 69% до 94%, залежно від групи ризику).

Це не випадковий збіг, що такі країни як Мальта, Ірландія та Чилі, де заборонені аборти, мають найнижчі показники смертності серед жінок-матерів, навіть нижчі, ніж у США (високорозвиненій країні). У країнах Африки, де налічується 56% усіх випадків смертності серед жінок-матерів у світі, менше ніж половина цих жіночих смертей пов’язана зі зробленими абортами у країнах, які розвиваються. Однак у країнах Африки маємо більше законодавчих обмежень абортів, ніж в економічно розвинених країнах світу.

Тож у чому справа?

У країнах із більшими законодавчими обмеженнями щодо аборту спостерігається мала кількість жінок, які шукають послуги «небезпечного аборту», ніж у країнах, де виконання аборту «безпечне і легальне». Результат природного експерименту в Чилі став поганою новиною для прихильників легальних абортів. І великою доброю новиною для матерів та ненароджених дітей!

За матеріалами CREDO

Зображення
Зображення
Зображення