Хочеш у крісло мера – звітуй?

До всіх ймовірних кандидатів на посаду мера Львова скеровано відкритого листа, повідомляють в ГО «СПАС».

Львів’янин Олег Пилипенко звернувся з відкритими листами до потенційних кандидатів на посаду львівського міського голови, з вимогою відзвітувати за свою попередню роботу у владі.

«Як представник львівської громадськості, напередодні місцевих виборів в Україні і в зв’язку з дедалі частішими прогнозами і згадками у пресі щодо Вашого кандидатування на посаду львівського міського голови, - звертаюся до Вас з проханням відзвітуватися перед виборцями…

Вважаю що це буде чесно і справедливо, продемонструє високу відповідальність влади перед виборцем і демократичність її підходів, зміну ставлення до громади в постреволюційний і постянуковичський період Нової України!», - пише громадський діяч.

Так Оксану Юринець просять оголосити результати своєї роботи у Верховній раді України. Зокрема і щодо втілення у життя основних пунктів її передвиборчої програми: залучення іноземних інвестицій для розвитку культурно-освітньої столиці через внесення змін до чинного законодавства України; вирішення проблем студентства, в тому числі питання офіційного працевлаштування через прийняття національної програми «Моє перше робоче місце», доступного житла та вільно пересування та навчання в межах Європейського союзу; відкриття нових дошкільних навчальних закладів м. Львова та надання постійної підтримки й сприяння обдарованим дітям; захист україномовної книги та конкурентоспроможністю українських видань; збереження історико-культурної та архітектурної спадщини Галицького та Франківського районів м. Львова; значна увага - покращенню експлуатаційного стану житлового фонду, в т.ч. гуртожитків.

А Ігоря Васюника, який став нардепом за списком партії «Народний Фронт», просять повідомити про власні здобутки та здійснення на своїй посаді задумів і постулатів передвиборчої партійної програми. А саме: партія виступає за продовження реформи політичної системи України, спрямованої на створення надійних запобіжників проти будь-яких спроб узурпації державної влади; партія обстоює необхідність кадрового очищення та оновлення органів влади за активної участі громадськості, радикального скорочення числа державних службовців зі збереженням нинішнього фонду заробітної плати; інститути громадянського суспільства будуть залучені до вирішення найактуальніших проблем розвитку держави і суспільства; партія підтримує політику децентралізації влади, насамперед – фінансових відносин, відносин між державною владою та місцевим самоврядуванням; оновлення Стратегії національної безпеки України; реформування армії; оснащення ЗСУ, інших військових формувань (структур сектору безпеки і оборони) новими, сучасними видами озброєнь, військового обладнання, допоміжними засобами; підвищення престижності військової служби, посилення соціального захисту тих, хто захищає Вітчизну; економічне відродження - «План Маршалла для України»; імпортний газ поступово має бути заміщений газом власного видобування; з метою поширення використання державної мови в інформаційному, освітньому, культурному просторах, у побуті і суспільних комунікаціях, всебічне сприяння має бути надане національним українським культурним індустріям; партія виступає за продовження реформ в освітній сфері на європейських засадах; у медичній сфері пріоритетом є забезпечення доступності якісних медичних послуг для громадян усіх регіонів країни; партія виступає за активне залучення іноземних держав, міжнародних організацій, донорів до відбудови і розвитку територій держави, що постраждали внаслідок агресії.

Щодо власних успіхів питають депутата Львівської міської ради Валерія Веремчука і чинного мера Львова Андрія Садового. У останнього цікавляться виконанням його програми, на втілення якої у нього було цілих 5 років. Основні пункти програми вселяли непереборний оптимізм у львівського виборця в 2010 році: принципові зміни в управлінні містом, підвищення ролі та впливу місцевого самоврядування, ефективна економічна та фінансова політика, сприяння самоорганізації мешканців; буде прийнятий новий Статут міської територіальної самоврядної громади Львова, який стане правовою базою життя міста; тарифи на житлово-комунальні послуги стануть прозорими та зрозумілими; управління міста буде ефективним, прозорим у рішеннях, доступним у діалозі з громадою; оптимізувати транспортні потоки міста; оновити рухомий склад громадського транспорту, втілити програму безбар’єрності; розробити освітню політику міста, яка б підвищила якість навчання та добробут вчителів; розвиток мережі спортивних майданчиків, стимулювання позакласної роботи.

Громадський активіст Пилипенко обіцяє оприлюднити будь-яку відповідь, навіть якщо звіт буде складатися з сухої табличної статистики кількості виїздних і сесійних засідань, розпоряджень і доручень, тощо…

Але він також нагадує ймовірним кандидатам у мерське крісло, що робота влади має і свій зворотній зв''язок.

«Це і те, що у громадян на столі, і що в гаманці, і умови реалізації громадянами власного права на працю. Умови в різних соціально значущих інституціях, як то: лікарнях, дитячих садочках, храмах, гуртожитках, школах, тощо…», - йдеться в листі.

«Влада має бути відповідальна. Людям з кожним днем живеться все складніше. Натомість передвиборчі програми обіцяють все більшого.

Враховуючи те, що львівський політикум не змінюється роками і вже більш схожий на закритий клуб за інтересами, я пропоную змінити підходи.

Також в залежності від реакції на мої відкриті листи, залишаю за собою право особисто кандидатуватися на посаду мера на цьогорічних місцевих виборах», - прокоментував Олег Пилипенко

Зображення