Вимоги громади по Грибовицькому сміттєзвалищу!

6 червня представники громадських організацій за участю науковців обговорили ситуацію що склалася на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Громадяни міста Львова та мешканці прилеглих до сміттєзвалища територій протягом багатьох років висловлювали обурення погіршенням екологічної ситуації в населених пунктах. Вони перекривали дороги, пікетували органи влади, вимагаючи припинення експлуатації сміттєзвалища в Грибовичах проведення його рекультивації та прийняття нових рішень щодо запроваджень нових сучасних технологій переробки твердих побутових відходів.

На жаль влада міста Львова, зокрема, міський голова Садовий Андрій Іванович та депутати міської ради не вчиняли жодних дій щодо зменшення шкідливого впливу звалища на здоров’я громадян та довкілля.

Невідомо скільки часу міська влада Львова відкладала б вирішення цих невідкладних проблем, якби не трагедія.

Вимоги громадськості:
1. Правоохоронним органам визначити міру відповідальності посадових осіб винних:
- у злочинній діяльності щодо ігнорування станом екологічної ситуації на Львівському міському сміттєзвалищі у с. Грибовичі та прилеглих до нього територіях, порушень в експлуатації сміттєзвалища, які привели до руйнації системи дегазації і як наслідок до пожежі, що стала причиною трагедії;
- злочинній бездіяльності щодо необхідності проведення рекультивації сміттєзвалища та знешкодження витоку інфільтратів, ігнорування пропозицій інвесторів, бізнесу та громадських організацій щодо запровадження у м. Львові сучасних та безпечних для громадян та довкілля технологій поводження з відходами;
2. Львівській міській раді завершити проведення дискусій навколо проблеми рекультивації сміттєзвалища і негайно перейти до початку реалізації проекту, з врахуванням повної ліквідації витоків інфільтратів.
3. Львівській обласній державній адміністрації ініціювати перед Львівською міською радою та прилеглими до м. Львова місцевими радами проведення в найкоротший термін прозорого конкурсу, за участю і під контролем громадських організацій, для визначення найефективнішого проекту переробки твердих побутових відходів у м. Львові та його реалізації.

Зображення