В Києві відбувся семінар щодо здійснення фахового туристичного супроводу

Зображення
Зображення
6 грудня в Києві відбувся семінар (WORKSHOP) щодо здійснення фахового туристичного супроводу, організований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Всеукраїнська асоціація гідів .Модератор семінару Віталіна Мартиновська, заступник директора департаменту туризму та курортів – начальник відділу координації та контролю туристичної діяльності Мінекономрозвитку.Учасники отримали вітання від Оксани СЕРДЮК, директора департаменту туризму та курортів Мінекономрозвитку.

Жоден випадок прояву неповаги не повинен залишатися без належного реагування суддів.

Зображення
Рада суддів України Рішення 26 жовтня 2018 року м.Київ №62 Про схвалення Рекомендацій щодо притягнення до відповідальності за неповагу до суду Відповідно до пп.1, 2 ч.8 ст.133 закону «Про судоустрій і статус суддів» РСУ розробляє та організовує виконання заходів щодо забезпечення незалежності судів і суддів, розглядає питання правового захисту суддів, приймає відповідні рішення з цих питань. Однією з правових гарантій забезпечення незалежності судів і суддів є встановлена законодавством відповідальність за прояви неповаги до суду. Можливість застосування такої відповідальності передбачена як нормами Конституції, так і інших нормативно правових актів. Так, відповідно до ч.4 ст.129 Конституції за неповагу до суду й судді винні особи притягуються до юридичної відповідальності. Згідно зі ст.50 закону «Про судоустрій і статус суддів» прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні, має наслідком відповідальність, установлену законом. Положення стст.1853, 258, 276—285 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачають адміністративну відповідальність за прояв неповаги до суду, містять перелік діянь, які свідчать про неповагу до суду і санкції за їх вчинення, а також визначають безпосередній порядок притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за прояв неповаги до суду. З огляду на наявність проблемних питань у правозастосуванні норм, які регулюють порядок притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за прояв неповаги до суду, рішенням РСУ від 4.11.2016 №74 було схвалено Рекомендації щодо притягнення до відповідальності за неповагу до суду, які направлено судам для використання в роботі.

Культурна співпраця між країнами - Турції та України

Фото з сайту УкрІнфо
Зображення

У посольстві Ураїни в Анкарі відбувся майстер-клас ліпки з керамічної глини, який провели митці-керамісти з України Іван Фізер та Олеся Дворак-Галік, що беруть нині участь у міжнародному симпозіумі.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

В Анкару митців запросив університет Хаджеттепе (Hacettepe Üniversitesi – ред.), який має кафедру декоративно-прикладного мистецтва, на керамічний симпозіум, який у них відбувається один раз на рік. Окрім українців, приїхали митці з Іспанії, Бразилії, США, Південної Кореї, Туреччини.

ЖОВКІВЩИНА – ЦЕНТР РОЗВИТКУ ТУРИСТИКИ НА РОЗТОЧЧІ

Жовківський район, якщо брати до уваги її туристично-економічний аспект, є унікальним краєм. З одного боку – наявність колосального туристично-рекреаційного потенціалу: природного (джерела, ріки, парки, заповідники) та історико-архітектурного (музеї, храми, замки, дерев’яна архітектура). З іншого боку – відроджується інфраструктура (туристичні бази, готелі, ресторани, впорядковуються дороги). Отже, Жовківщина сьогодні могла б стати центром туристики Розточчя лише через те, що хоч район аграрний, все ж швидше розвивається у туристичному напрямку.

Равське Розточчя  та екотуристичний Потелич

Зображення

Маршрут: міський, пішохіднийТематика: пам’ятки історії та архітектури.Сезонність: весна-осінь.Тривалість: до 6-ти годинМаршрут розпочинається із екологічноїї стежки, що розкинулася неподалік Рави-Руської.  Тут можна оглянути із г.Вовковиця (341м) чудові краєвиди, ознайомитись із навколишніми краєвидами, сильно розчленованим з яружно-балковою поверхнею рельєфом і попрямувати до м.Рава-Руська.

Шляхами сакрального мистецтва та духовної культури

Зображення

Маршрут: автобусний, велосипеднийТематика: пам’ятки сакрального мистецтв та духовної культури.Сезонність: протягом року.Тривалість: до 10 годин(м.Жовква – Крехівський монастир – Страдечські печери )Маршрут починається з площі Вічевої м.Жовкви. Він веде по стежках сакрального мистецтва та духовної культури ХУІ-ХХ ст. Спочатку екскурсантам розповідають з площі про заснування костелу святого Лаврентія, оглядають його, далі відвідують Василіанський монастир Різдва Христового та його каплцю.

Жовківщина туристична

Зображення

Туризм - це активні форми відпочинку під час подорожей та екскурсій, це культура, виховання і здоров’я. Зрештою туризм – це єдина виробнича галузь про яку всі згадують із задоволенням.. Людина потребує відпочинку як фізичного, так духовного. А туристична галузь України дає можливість задовільнити будь-які наші бажання. Тільки у Львові розміщено 2313 об’єктів, завдяки яким місто внесено постановою ЮНЕСКО до найцінніших міст світу.

Релігійне життя Жовківщини

РХристиянське життя жовківщан розпочалося, ймовірно, ще в Х столітті в часи хрещення Русі України князем .Володимиром Великим. За переказами в Потеличі вже в XII столітті існувала окрема парафія з церквою. Після загарбання Галицького князівства польським королем Казимиром Великим, який від самого початку вів жорстоку колонізаційну політику, на землях жовківських стали появлятися храми римо-католицького обряду, а пізніше — монастирі різних католицьких орденів.

Освіта і наука Жовківського району

На території Жовківського району функціонує 77 загальноосвітніх шкіл, 30 дошкільних установ, 4 позашкільних навчально-виховних закладів: Жовківський ЦДЮТ, Рава-Руський БДЮТ, Жовківська ДЮСШ, оздоровчий табір „Росинка", крім цього діють Рава-Руський професійно-технічний ліцей та Львівський державний аграрний університет.

Станом на 1 вересня 2007 року в 77 загальноосвітніх школах навчалося 14542 учнів, з них:
— 410 у 19 ЗОШ І ступеня;
— 3056 у 28 ЗОШ І-ІІ ступеня;
— 1 1076 у 30 ЗОШ І-ІІІ ступеня.

Культура на Жовківщині

Жовківщина, як і будь-який район України, багата на творчі культурно-мистецькі колективи та працівників культури У районі функціонують 71 Народний дім, 74 бібліотеки, 3 дитячі школи мистецтв, в яких навчаються понад тисячу учнів, 10 кімнат-музеїв на громадських засадах та музей Є. Коновапьця в с. Зашків (філіал Львівського історичного музею). У Жовківському замку розміщений філіал Львівської картинної галереї.

Всього в галузі культури станом на 1 січня 2007 року нараховувалось 316 спеціалістів, з них в Народних домах - 108, в бібліотечній системі — 100, в школах мистецтв — 107.

Сільське господарство Жовківського району

Питома вага Жовківського району у Львівській області за обсягом продукції сільського господарства становить 7,8%. Агропромисловий комплекс району представляють 140 с/г підприємств, в тому числі 107 фермерських господарств, 20 — ТзОВ, 9 — приватних агрофірм, 2 державні підприємства та одне відкрите акціонерне товариство.

Торгівля на Жовківщині

Сфера торгівлі забезпечує населення району товарами першої необхідності. Кожного року виникають нові торгівельні підприємства, які пропонують все ширший асортимент товарів народного споживання і більш якісне обслуговування споживача.

Траспорт Жовківського району

Район має вигідне положення щодо важливих транспортних шляхів. Це зокрема міжнародні автодорога та залізниця Львів-Рава-Руська-Варшава, а також автодорога загальнодержавного значення — Жовква — Червоноград — Ковель.В районі розвинутий й залізничний транспорт. Через територію проходить важливий міжнародний залізничний шлях Львів-Рава-Руська-Варшава.Протяжність автомобільний доріг у районі становить 257, 4, в тому числі 204, 4 км грунтових і 574 км з твердим покриттям.

Охорона здоров''я на Жовківщині

Охорону здоров’я населення Жовківського району забезпечують: Жовківська центральна районна лікарня на 355 ліжок, санітарно-епідеміологічна станція, Рава-Руська районна лікарня на 175 ліжок, Дублянська міська лікарня на 45 ліжок, Магерівська міська лікарня на 25 ліжок,  Куликівська міська поліклініка, 8 лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 59 фельдшерсько-акушерських пунктиВ лікарняно-профілактичних закладах району працює 260 лікарів, та в СЕС — 22, з них 58 лікарів з вищою атестаційною категорією, 59 — з першою, 35 — з другою атестаційною категоріями.З метою збереж

Промисловість Жовківщини

Промисловість Жовківського району зосереджена на 25 різногалузевих підприємствах, з них 11 харчопереробних, 4 деревообробних підприємства та ін.У районі функціонує 33 агроформування, 105 фермерських господарств. Крім цього  врайоні працює потужний приватний сектор (понад 22, 3 тис. селянських господарств). Питома вага продукції , яка виробляється у приватному секторі складає біля 90%. За остання роки активно розвивається сфера бізнесу . У районі діють 449 малих підприємств та понад 2000 приватних підприємців. Основною формою власності у промисловрсті є колективна.

Економічна характеристика району

Жовківський район має вигідне положення щодо важливих транспортних шляхів та розвитку торгівлі, оскільки є прикордонним районом.Територіально-господарський комплекс району спеціалізується в основному на виробництві хлібобулочних та кондитерських виробів, масла тваринного, твердих сирів, меблів, взуття, поліграфічної продукції, запчастин для автомобілів, дорожньої техніки, обладнання для доріг, лісозаготівлі та переробки деревини, виробництві сільськогосподарської продукції та її переробці.Основний напрямок сільського господарства у рільництві вирощування зернових культур, цукрових буряків,

Природні умови і ресурси Жовкіщини

Своїм багатим природно-рекреаційним ресурсам район завдячує географічному розташуванню на межі природних областей: Карпати, представлені залісненим горбогірним пасмом Розточчя; Полісся — рівниною Мале Полісся; та Поділля - горбистим пасмом Грядового Побужжя, яке складається із чотирьох гряд: Смереківської, Куликівської, Гряденської, Малехівської. Тут межа природних областей співпадає з важливою та багатою геологічною, кліматичною, рослинною і тваринною межею в Європі. Поруч з нею, по Розточчі проходить Головний Європейський вододіл.

Географічне розміщення і територіально-адміністративний поділ Жовківського району

Жовківський район знаходиться у північно-західній частині Львівської області. Межує на півночі з Сокальським районом, на сході — з Кам''янко-Бузьким, на півдні — Пустомитівським та Львовом, на південому заході — з Яворівським, на заході — з Республікою Польща (Замойське воєводство). Протяжність кордону з Польщею – 22 кілометри. Територія Жовківщини складає 1294 кв.км., що становить 5,9% території області.

З історії Жовківського краю

Свою назву Жовківський район бере від назви міста Жовква, а воно — від прізвища засновника Станіслава Жолкєвського (1547-1620 рр.), коронного гетьмана і канцлера Речі Посполитої, який прживаючи на Холмщині, мав маєток біля річки Жовківка. Прізвище Жолкевський швидше за все походить від річки Жовківка, що протікає на Холмщині. Перші поселення людей на території краю з''явилися в період кам''яного віку (35 тис. років до н. е.).

Теґи

Населення Жовківщини

Нвйчисельніші населені пункти району№ п/пНазва населеного пунктуКількість населення (тис.чол.)Перша письмова згадка про н/п1.м. Жовква13,41594р. р.2.м. Рава-Руська8,51455 р.3.м. Дубляни8,31440р.4.смт.Куликів3,51399р.5.с. Волиця2,31646 р.6с. Малехів2,31377р.7.с. Гійче2,21513р.8.с. Туринка2,01478р.9.с. Добросин1,91414р.10.смт. Магерів1,81478 р.11.с.

Процес формування Жовківського району.

Історія формування Жовківського району бере свій початок із 1880 року - часу утворення Жовківського повіту в межах Австро-Угорської імперії. В цей період адміністративний повіт Жовквівщини ділився на три судові повіти, а саме: Жовкву, Куликів, Мости Великі.Згідно перепису населення від 31 грудня 1880 року судовий повіт Жовкви охоплював 30 громад та 15 фільварків, у ньому проживало 28923 жителів. У судовому повіті Куликова налічувалося 26 громад та 20 фільварків, нараховувалося 20917 осіб. До Судового повіту Мостів Великих входило 18 громад, 19 фільварків, проживало 22024 мешканців.