Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Новини Єврмайдану: 7-8 грудня з жовківчани в Києві

8 грудня - знаменна дата.
В цей день створено прапор Євросоюзу.
8 грудня 1991 року в Біловезькій Пущі в Білорусі лідери Російської Федерації, України та Білорусі прийняли рішення про припинення існування СРСР. і 8 грудня - на Майдані Незалежності відбувається найбільша в Україні за останніх 22 роки акція протесту. Проте український народ не чинить протизаконних дій, не загрожує державі небезпекою, він освічує своїм акціями увесь світ.

- Той, хто порушує Закон України, той робить темну справу, чинить гріх і зло, а люди, які вийшли на мирні акції протесту, відстоюючи своє законне право – жити в достатку, це світло, яке має поглинути ту темінь, і тому варто боротися,щоб навколо нас було завжди світло, - сказав в неділю на проповіді ігумен Гошівського монастиря о.Демян Кастрат, ЧСВВ.
Саме з такої причини вже вкотре поїхали й жовківчани до Києв. Навколо замітало снігом, але не таким, щоб нічого навколо не було видно. Приїхали до Василіанського монастиря, віддали продукти, одяг, який зібрали жителі Жовківського району для учасників Євромайдану, попили чаю і пішли на Майдан.
Навколо – тисячі людей. Організатори час від часу запрошують різних виступаючих:: музикантів, поетів, співаків, політиків. А люди стоять і слухають, і дуже навіть уважно. Багато ЗМІ пишуть із здогадками, що ще не всі це усвідомили...А я думаю по-іншому. Чому маємо не усвідомлювати через що прийшли…ми ж не стадо баранів, нас всіх не обманеш. Ми вже це пройшли. Запитую в людей різного віку «Чому стоїте?» І чую різні відповіді «За майбутнє України!» «За Євросоюз», «За добробут дітей», «За те, щоб змінилася ситуація в Україні» тощо.
Всю ніч чергують біля заблокованих приміщень: Кабінету Міністрів, Президента, Прокуратури учасники Євромайдану.
Не можу сказати з якої причини, але один із наших жовківських,який вчився колись у Києві, запропонував пройтися Хрещатиком. Справді кругом стоять намети, ходять десятки журналістів, фотографів.
І, як виявилося, кожен, хто прийшов на єромайдан, обурюється тим,що сталося кілька днів назад,коли люди ризикуючи собою, блокували спецпідрозділ внутрішніх військ - аби не допустити посилення влади у Києві проти Майдану.
Розмовляючи з учасниками, слухаю їх запитання:
1)Про які переговори депутата (якого) і командира спецпідрозділу йдеться?
2) Де знаходиться штаб, в якому дали команду пропустити на Київ чотири автобуси з
3)Чому ті, що по-звірячому били студентів і журналістів, затриманих на Майдані 30 листопада,не наказані? І навпаки - мирні люди, які не мали в руках ані сірника, сьогодні страждають, а батьки не можуть навіть передачу принести… Це ж яу 1939 – 54 роках при сталінських часах
Ідемо Хрещатиком. Прийшли до пам’ятника лєніну? Його охоряють 4 міліціянти. Дивно, чому держава тратить грошу а пам’ятник, який нагадує людям часи тиранства на Україні? Хіба це не злочин?
Повертаємось до Євромайдану. Бачимо палатки,звідки люб’язно пропонують волонтери , які, до того ж з різних областей України, бутерброди, чай і каву. Все безкоштовно, на зібрані людські гроші. А неподалік, майже поруч, власники «новоспечених» міні-кафе, як вони себе називають, продають чай і каву, але за шалені гроші – від 8 до 12 гривень. Відвідуємо приміщення Київської райдержадміністрації – людей в залах багато, гріються, відпочивають. Цікаво, як тут працювали протягом минулого тижня державно службовці? Повертаючись на Євромайдан,зауважила, що в 204 році так багато іноземців не було, як сьогодні. Ходять, розмовляють різними мовами, не видно в них ані остраху, ані усмішки на обличчі, наче на екскурсії. Відтак, спостерігаю за десятками молодиків, високів, спортивної статури. Можливо – охоронці майдану, але при скандуваннях людьми «Януковича геть», вони з тремтінням мускулів на щоках , із злим вогником в очах та із затиснутими кулаками, мовчки спостерігали за людьми. Ну як зомбі..
Майже до самого ранку молодь та старші слухали біля сцени виступи поетів та музикантів, яких почергово запрошувала на сцену співачка і водночас ведуча Євромайдану Руслана, і таким чином піднімали собі гарний настрій та зігрівалися танцями. Ніч добігала кінця. Ми ще багато об’єктів обійшли, але під ранок трішечки треба було відпочити, тому ми прийшли до Василіанського монастиря, де священики все зробили аби людина відчували ані втоми ані голову.
А наступний день ми розпочали участю у святковій Літургії в греко-католицькій церкві Святого Василія Великого, що на Подолі. Тому сердечно дякуємо і за теплий притулок і за вгощання.
Об 12.00 год ми прийшли на мільйонний, повторюю, мільйонний, якщо не більше,»Святий Майдан», де зібралося близько мільйона українців та гостей.
Тут виступили Блаженніший Любомир Гузар, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт, письменник Юрій Андрухович, Юрій Луценко, Євгенія Тимошенко (дочка Юлії Тимошенко, Олег Тягнибок, Арсеній Яценюк, здавалося усі мудрі люди підтримали свій Майдан. Їхні молитви, звернення до людей про цінності та європейські устремління, про відвовідальність і ненасилля - усіх надихало на сподівання і віру, що перемога буде тут, вже скоро в на Майдані.
Емоції переповнювали. (Далі буде)

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі