Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Реколекції, як важіль духовної віднови

З 28 по 30 березня у парафіяльному храмі Покрови Пресвятої Богородиці с. Кунин відбулись великопосні реколекції на тему: «Жива парафія – місце зустрічі з Живим Христом», що сьогодні є Стратегію УГКЦ. На реколекції парох місцевого храму о. Андрія Правець запросив священика о. Терентія Довганюка, ЧСВВ, координатор Апостольства молитви із Жовківського монастиря

У п’ятницю ввечері на церковному подвір’ї кунинці та жителі навколишніх сіл разом із священиками зустрічали мощі св. Йосафата Кунцевича – мученика за єдність Церкви і українського народу.

Після короткої вступної науки о. Терентія Довганюка, ЧСВВ у храмі відбулася молитовна Хресна дорога. Закликом до глибокої призадуми над своїм життям і про необхідність дбати за спасіння своєї душі закінчились реколекційні науки в п’ятницю хрестопоклонного тижня.
В задушну суботу, під час Літургії, четвертого тижня посту згадували Героїв Небесної Сотні, яким «40 денне поминання звершували». Після другої реколекційної науки о. Терентій читав молитву на сцілення усіх присутніх у храмі і на оздоровлення жителів нашої парафії.
Присутні з вірою прикладались до мощей св.Йосафата і отримали помазання елеєм на оздоровлення душі і тіла.
Рееколекції завершились недільним Богослужінням. Багато людей приступило до св.. Сповіді і Причастя. Під голос церковних дзвонів звершили обхід довкола храму і благословили святими мощами на чотири сторони світу кунинську землю і всіх людей. Свято духовної віднови завершилось молебнем до священомученика Йосафата у каплиці Преображення ГНІХ с. Бір Кунинський. Слова подяки склав о. Андрій Правець настоятель нашої парафії.

Як прокоментував о.Терентій Довганюк, зміст даних реколекцій мав глибокий духовний фундамент, адже вони проходили в благодатному часі Великоднього посту. Метою реколекцій було застановитися над гріхом, вчасно посповідатися і прийняти святе Причастя, щоб з чистими помислами і Вірою відатися у Божі руки, відчути і пізнати Його.
- Та скільки б не говорив, віра – без діл мертва. Тому кожен повинен сам відчути присутність Божу благодать на собі і прийняти святі Тайни Покаяння і Євхаристію. Щоб краще зрозуміти шлях християнина у вірі кожен день реколекцій було присвячено окремій темі. Першого дня ми розважали над спасінням душі, другого дня – віра в житті християнина і третього дня – життя і святкування по-християнськи і в святому дусі.
Крім подячного слова о.Терентію Довганюку, ЧСВВ за проведення змістовних і актуальних реколекцій, о.Андрій Правець наголосив на словах Святішого Отця, що чотиридесятниця приготовляє нас до Воскресіння Христового і до воскресіння нашого у Ісусі Христі. Саме тому час великоднього посту є «інтенсивним періодом, поворотним моментом, який може посприяти зміні кожного з нас, наверненню», адже кожному потрібно ставати кращим, змінитись на краще, а «Великодній піст нам допомагає у цьому». Папа Франциск навчає, що «суттєвими елементами» переживання Великого Посту є «вдячність Богові за таїнство Його розп’ятої любові, автентична віра, навернення та відкритість сердець для ближніх. Навернутися – це не справа однієї миті, це – старання, яке триває усе життя. Адже ніхто з нас не може стверджувати, що не є грішником. З огляду на це ми покликані залишити грішну поведінку та зосередити погляд на суттєвому. Великий Піст, це – прекрасний період, щоб замислитися над тим, чи я справді у дорозі, чи може надто довго стою на місці? Тоді слід навернутися. Існують і такі, які «помиляються дорогою». Заблукати притаманне кожному, отож проблема, за словами Святішого Отця, полягає не в тому, що іноді помиляємося, але в тому, щоб «не повертатися назад, коли хтось зауважить, що помилився». Може я помилився шляхом? Тоді слід висповідатися та повернутися на добру дорогу. Господь завжди дає благодать повернутися».

Такі реколекції відбулися вперше в рамках парафії для відновлення парафіяльного життя і християнського духу парафії. Важливо, що прийшло багато людей. А це означає, що кожен заповнив свій час вірно, тому жити і бути разом з Христом, дотикнутися до Христа, це і є велика Божа Благодать, яку ні з чим не порівняти!
Галина Фесюк

Зображення
Коментарі