Жовківчанка на Презентація Антології "Небесна сотня" у Чернівцях

15 квітня в Чернівецькому Національному університеті в Мармуровій залі відбулася презентація Антології книжки «Небесна сотня», яку впорядкувала талановита письменниця Леся Воронюк. До збірки ввійшли вірші як професійних поетів, так і поетів-початківців. Багато з них написані були саме на майдані. Ілюстрували книгу малюнками з барикад та зображеннями героїв. На презентацію книги запрошена й жовківчанка Галина Фесюк, одна із авторів видання.
У книзі розміщені твори 234 авторів з України, Росії, Білорусі, Польщі, Італії та США. Серед яких – Дмитро Павличко, Маріанна Кияновська, Мар’яна Савка, Світлана Костюк,Христя Венгринюк, Дмитро Лазуткін, Наталя Крісман, Ірванець Олександр та інші.
- Сигнальні примірники антології вже презентували у Парижі. А наступні презентації хочемо провести у Мистецькому Арсеналі в Києві, де 8-13 квітня проходитиме ІV міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» та в інших містах України, щоб книга була читабельною і, головне, виконувала свої повчальні функції. – прокоментувала Дарина Максимець. До речі - наша землячка із Жовківщини (с.Потелич), що проживає у Чернівцях вже багато років.
На презентацію прийшли студенти та викладачі вишу, освітяни області, члени товариства» Просвіта», колектив видавництва «БукРек» на чолі з директором Дариною . Тепло зустрічали присутні й авторів віршів, які були присутні на презентації книги, адже кожен з них був учасником Майданівських подій.
Сама презентація – подія для Чернівців. Адже організатори заходу мали на меті не тільки донести до читача факт видання безцінної книги, а й глибше розкрити феном «Небесної сотні». Як написала Леся Воронюк у передмові «Майдан: український духовний прорив», «Українці стали іншими. Вони більше не голосять і не побиваються за кращою доленькою. Хоч вся країна прощається з Небесною Сотнею, і хоч обличчя сумні і вимоклі від солоних сліз на Майданах, у церквах, лікарнях, університетах, заводах, офісах, квартирах, і хоча ці сльози – болю і втрати, та це вже не сльози відчаю, страху чи занепаду духу…. Нація у скорботі, але серце кожного – залізне і безстрашне. Ми – українці всесвітній феномен – вбивають одного, а на його місці постає сотня».
Очевидно, у цих словах акумулюється важлива думка усіх авторів, чиї твори є у цій книзі – солідарність, безстрашність і жертовна любов до України.
Презентацію розпочала автор із Чернівеччини Ольга Киналь. В заході також взяли участь й інші автори-чернівчани: Володимир Вознюк, Андрій Тужиков, Ольга Китайгородська, Марина Федорюк, Юлія Єлиндюк, Володимир Виноградник, Ольга Стасюк, Лариса Репка, Марина Тимофійчук . Кожен з авторів висловлював свою причетність до написання творів. Дехто написав лише один вірш, деякі пишуть щодня, тому що так легше виражати свої думки через поетичну форму. А Марина Тимофійчук написала пісню «Я не дозволю», в якій висловила протест словами «Я не дозволю вбивати! Вбивати мого брата! Нищити мій народ». Глибоко вразили вірші присутніх у залі учасника Майдану Вознюк Володимир.
Дружнє знайомство аудиторії відбулося й з авторами віршів Світланою Костюк (м.Луцьк, Волинська область) і Галиною Фесюк (м.Жовква, Львівська область). В контексті читання авторських віршів, поетки розповіли про свою причетність до подій, які стали основою для написання віршів на Майданівську тематику, зокрема про Небесну сотню.
Світлана Костюк, авторка трьох поетичних збірок, зауважила, що «тема останніх подій в Україні не лише вражає, вона ломить до кісток мозок поета і тому він виражає свої наболілі думки через поетичне слово».
А Галина Фесюк, також авторка багатьох поетичних збірок, учасниця Майданівських подій від самого початку, розповіла про найгостріші відчуття пережиті в Києві на Майдані, та зокрема сказала, що її вірші присвячені не лише подіям, а й тим людям із Небесної сотні, які поклали своє життя за кращу долю України у розквіті сил. Ця тема – болюча і глибока.

Варто зазначити, що присутні щиро висловлювали свою вдячність упоряднику книги: «Така книга повинна стояти на кожній бібліотечній поличці та лежати на столі в українських родинах. Її цінність в тому, що вона написана під час подій, нічого вигаданого у ній нема. І тому з часом може затертися дещо в пам’яті, але образи виражені у віршах назавжди залишаться гарячою сторінкою в історії України» - висловила свою думку студентка вишу, беручи автограф.

Після презентації читачі і автори ще довго роздавали автографи. Опісля організатори заходу провели нам із Світланою Костюк чудову екскурсію містом Чернівці. Ми оглянули чудову архітектурну памятку ЮНЕСКО - будинки Чернівецького національного університету, відвідали Органний зал, де мали можливість послухати чудове виконання Академічного камерного оркестру Чернівецької обласної філармонії , а також пройшлися вулицями міста, зокрема історичною вулицею Ольги Кобилянської, письменниці недавно відзначали у Чернівцях 100 річчя від дня народження.
Чернівці лягли у вечірні сутінки, а наші серця були стривожені сьогоднішніми подіями в Україні. І з уст зринали слова Майданівської поезії "Не плач, мій народе і не журися! За правду, за волю - борися! Борися!Сотня небесна за нас полягла І щоб Україна не вмерла, жила!"

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі