Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Літературно-пісенний захід "Імпреза по-самчиківськи" відбувся на Хмельниччині

Вчора, 29 червня, на Хмельниччині вперше відбувся літературно-пісенний захід "Імпреза по-самчиківськи". Як наголосила співорганізатор «Імпрези», письменниця та журналістка Оксана Радушинська, він спрямований на відродження колишніх мистецьких традицій та популяризацію історичних куточків України. Це те, що робить нас духовно багатшими, ближчими, а отже і сильнішими у щоденній боротьбі без права на поразку. А також, відкриваючи «Імпрезу», вона побажала перенестися у минуле, коли саме в цьому парку відбувалися творчі камерні зустрічі, на які каретами прибували прихильники подібних заходів.
Ще зранку у мальовничий куточок с.Самчики Староконстантинівського району з’їхалося багато творчих особистостей із Києва, Вінниці, Львова, Жовкви.
Той, хто вперше сюди потрапив, захопююче оглядав кожен кущик, кожну рослинку, а особливо із великим задоволенням слухав екскурсію в палацово-парковому корпусі, яку провадив директор державного історико-культурного заповідника "Самчики" Богдан Пажимський. До речі, палацово-парковий комплекс Самчиків ще називають українським Версалем. Я не раз веду екскурсію в м.Жовква, тому розумію, як важливо добре передати історичну довідку, щоб екскурсант отримав задоволення. Тут ми його отримали сповна, і звичайно, побачили красу місцевого розкішного парку, його території із давніми 200-літніми липами на алеях, та альтанки.
Поруч у парку працювало містечко народних майстрів з вишивки, в’язання, малюнку тощо.
Святкова концертна програма розпочалася із привітання ведучої і співорганізатора «Імпрези» Оксани Радушинської, яка представила гостей заходу і тих, хто долучився до організації. Це – насамперед, районне радіомовлення, Державний історико-культурний заповідник «Самчики», районна влада. Як підкреслила Оксана, «це направду той випадок, коли влада всіляко підтримала мистецький захід!» А також Всеукраїнський Інтернет-портал «Жінка-УКРАЇНКА» радо погодився долучитися до співорганізації творчого заходу.
Як і годиться, першим з привітальним словом виступив голова районної ради Олександр Коханюк, який, до речі, із захопленням слухав виступи кожного учасника від першого до останнього, що не завжди спостерігається серед представників влади.
Опісля, бандуристка із Вінничини Юлія Григорук виконала ряд українських пісень на бандурі. За що отримала бурхливі оплески і щирі слова вдячності від родини Пероганичів Юрія і Тетяни.
Подружжя вперше є співорганізаторами подібного заходу, в якому беруть участь члени їхнього проекту «Жінка Українка», про творчість яких вони інформують на своєму порталі. Юрій Пероганич – один із засновників громадської організації «Вікімедіа Україна», генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, відзначив організаторів заходу Грамотами (голову районної ради Михайла Коганюка, голову районної державної адміністрації Михайла Яснюка, директора ДІАЗу Богдана Пажинського, директора радіомовлення Сергія Грищука, письменницю Оксану Радушинську) та подякував за плідну співпрацю з Інтернет-порталом «Жінка-УКРАЇНКА», з надією на продовження спільних творчих проектів у майбутньому. «Ми не збагачуємось матеріально від проведення подібних заходів, ми допомагаємо збагачувати духовно і культурно наш український народ, зокрема, допомагаємо творчим особистостям – відбуватися». – сказав керівник Інтернет-порталу.
А музичним подарунком для всіх стала пісня у виконанні автора музичних проектів Юрія Старчевода. що просто прострілила наші серця чудовим голосом співака.
Надане мені слово було великою честю, адже серед творчих особистостей були в основному кияни, та з інших великих міст України, а я представляла наше районне королівське місто Жовкву, про яке завжди розповідаю із різних сцен України та Європи. Окрім найкращих слів вдячності організаторам та керівнику Інтернет-Порталу «Жінка-УКРАЇНКА», членом якого є, я прочитала декілька поезій.
Опісля композитор Андрій Бондаренко із Броварів (Київська область), автор понад тисячі статей у Вікіпендії, подарував усім нам чудові українські пісні.
Наступний виступ Івана Пустового просто захопив усіх неперевершеним голосом калинової сопілки, джоломиги (дві з’єднані вкупі сопілки), та шокував звучанням інструмента у формі серця – зозульки.
Додала шарму й співачка з Києва Світлана Мирвода, яка щойно приїхала із Якутії. Своїм неперевершеним голосом та захоплюючим сценічним виходом, вона прикувала увагу глядачів романсом на слова Тараса Шевченка. Зазначу, що на «Імпрезу» зійшлося більше сотні місцевих жителів, в тому числі людей старшого покоління. Світлана також виконала твори й на слова Оксани Радушинської, музика Івана Пустового, та інших авторів із Хмельниччини..
Свої поезії читала й письменниця з Києва Ірина Мавка (Кравчук). Вона прочитала в основному ті, які вже звучали у Франції, Німеччині, Італії.
Маркіян Свято із Чернівеччини закінчив Кобзарського мистецтва, тому його українські пісні мали особливе забарвлення, вони піднесли патріотичний дух усім присутнім.
Один за одним ведуча виходили на сцену творчі особистості, що приїхали до Самчиків.
Неперевершена літературна творчість Віталія Михалевського - голови Хмельницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», який нещодавно став членом Національної спілки письменників України, та є автором 8 поетичних збірок, заставила глядачів гучно аплодувати після кожного його вірша. Його твори «Шукайте жінку», «Межа», «Сонечко» наповнені романтичною лірикою.
Аж ось прозвучав тихий, милий, але стверджуючий голос письменниці Оксани Радушинської. Вона прочитала два вірша "Я знаю все", і "В той ранок" під супровід інструментальної мелодії, що вразила нас аж до глибини серця. А закінчення її виступу було ознаменовано теплими словами «Хай відстані, які виміряло нам життя, будуть довгими, а проблеми – короткими». До речі, Оксана цього року стала дипломатом у конкурсі «Коронація слова» в номінації «Романи».
А уродженка Хмельниччини, сьогодні – киянка Надія Пукас, член НСПУ, напередодні свого пісенного виступу сказала: «Сьогодні я дякую Інтернет-порталу «Жінка УКРАЇНКА», тому що завдяки йому я до своєї долі сказала на «ви» і приїхала до свого краю в гості, сповідаючись піснями».
Ще одна письменниця і краєзнавець із Хмельниччини Любов Сердунич також приїхала, як членкиня «Жінки УКРАЇНКИ» із презентацією своєї творчості. Окрім віршів, які прочитала, запросила свою подругу Віру Шурман. Жінка акапельно проспівала низку пісень Любові Сердунич.
Далі теж звучали пісні соліста естрадного оркестру Хмельницької філармонії, переможця конкурсу «Словянський базар» Віктора Шайда. Особливо сподобалась глядачам пісня «Не рання любов».
На завершення глядачів захопив виступ київського гурту «Асса» у складі Тетяни і Дмитра Власових, який під час Євромайдану брав активну участь у революційних мистецьких подіях.
Гурт виконав ряд патріотичних пісень, в тому числі повстанських та всім відому пісню «Ах, лента за лентою». Під гучні «Слава Україні!» «Асса» закінчив свій виступ.
На завершення "Імпрези по-самчиківськи" організатори подякували учасникам і глядачам за участь у заході, пообіцяли, що він дасть початок наступним творчим зустрічам та пригостили гостей смачною рибною юшкою.
Від себе також хочу додати. Я щаслива, що мала можливість пережити такий чудовий день задяки товариству, яке мені відтепр стало також дуже дорогим. Окрім цього, дуже вдячна за подарунки, які кожен з нас отримав у Самчиках, стислу оповідь «Самчики», блокнот, магніти та книгу з поезіями Оксани Радушинської. Ця зустріч для нас стало мостиком дружби, творчого єднання та надії на те, що слово поета – невмируще і важливе.

Галина ФЕСЮК,
член правляння Української Асоціації письменників

Коментарі.
Юлія Григорук: "Поїздка до мальовничих Самчиків відбулася успішно. Дякую долі та організаторам заходу, що познайомилась з такими прекрасними митцями і просто щирими людьми, які відкриті для світу. Була дуже цікава екскурсія і неперевершений концерт! Цей прекрасний день усім нам запамятається надовго. Море емоцій, купа знайомств... Повернулася додому в четвертій годині ранку змучена, але щаслива."

Дмитрий Власов "Любі мої, я неодмінно мав щось написати стосовно «Імпрези», але досі емоціі переповнюють, не даючи виходу словам. Та що ті слова… Ви подивіться на тих людей: найщиріші, найдобріші, найрозумніші, найталановитіші… І все це – Ви. Люди! Ви знаєте, що Ви найкращі?! А Самчики? Скільки нам з Тетянкою довелося бачити занедбаних сіл у нашій країні. Сіл, які в кращому випадку зупинилися на початку 80х років минулого сторіччя. А в гіршому… Та що я Вам буду розповідати, самі ж знаєте, що тих, хто біжить з тих сіл і засуджувати не варто. Самчики… Іноді нам з дружиною здавалося, що ми знаходимось десь у міському парку: охайні, нарядні люди різного-різного віку, які прийшли сюди всією родиною. Діточки у вишиванках - просто казкова картинка. А найголовніше - яскраві людські очі… Люди, з Вами я навчився любити цю землю. Мою рідну землю."

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі