Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Цьогоріч на хуторі Кулеби замість фестивалю "Чорна вишиванка" відбувся реквієм і панахида

6 липня на хуторі Кулеби замість фестивалю партизанської пісні "Чорна вишиванка" відбувся реквієм і панахида
з нагоди вшанування семи героїв-підпільників ОУН, які загинули в нерівній боротьбі з енкаведистами 22 лютого 1941року на хуторі Кулеби. На цьому місці встановлено памятник семи героям: Шуран Максим, мав 19 літ; Шкапій Григорій, мав 19 літ: Гульовський Богдан, мав 21 рік; Лопушанський Володимир, мав 18 літ; Галай Іван, мав 21 рік; Солтис Василь, мав 25 літ; Москаль Григорій, мав 27 літ.
Хутір знаходиться на стику трьох областей: Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської. Фестиваль «Чорна вишиванка» традиційно проводився у неділю перед святом Петра і Павла на місці героїчної загиблої підпільників на хуторі Кулеби біля села Нараїв Тернопільської області.

Цього року до с.Кулеби зїхалося багто молоді, жителів та представників влади трьох областей, зокрема із навколишніх сіл Перемишлянського, Рогатинського, Бережанського районів, а також письменники з Тернополя, Львова, Жовкви.

Спочатку панахиду відправили три священики із трьох областей. Як сказав у своїй проповіді о.Віктор: "Такі зустрічі потрібні не мертвим, а найперше живим, з трьох причин. Найперше, тут відбувається спільна молитва за юнаків, які тут полягли, і за тих, які пишуть історію сьогодення - "Небесну сотню", по - друге, ми повинні на таких заходах виявляти свою солідарність, щоб доказати, що ми - велика українська родина, і по - третє, ми повинні вчитися жити через виступи авторитетних людей, що свідчать тяжкі сторінки сьогоднішніх подій та минулого, проповіді священиків". Правда цього дня виступів та свідчень так і не відбулося, хоч було багато присутніх, навіть учасників Майдану. Натомість виступили аматорські колективи із навколишніх сіл, які виконали ряд музичних творів на тематику українства.

Після Панахиди рогатинські пластуни вшанували Василя Івахіва - одного із засновників Української Повстанської Армії, керівника підпільної боротьби на теренах трьох вищеназваних областей, підпільника «Сонара» із села Подусільна Львіської області. Василь Івахів був безпосереднім керівником семи героїв-підільників, які прийняли нерівний бій з двома сотнями енкаведистів. Усі вони героїчно загинули, однак донині невідомо де поховані їхні тіла.

Гімном України розпочалася наступна частина заходу.

Відкриваючи реквієм, донька Романа Шухевича Марія Мегединюк - організатор фестивалю "Чорна вишиванка", подякувала усім, хто прийшов вшанувати память загиблих героїв та пообіцяла, що фестиваль у наступні роки буде мати продовження.

- На жаль, через цьогорічні трагічні події в Україні організатори вирішили фестиваль "Чорна вишиванка" відмінити - пояснив Роман Лопушанський, один із організаторів цього заходу.

Проте в рамках реквієму все ж виступла Наталя Самонова із піснею "Чорна вишиванка", Марта Була з піснею, присвяченою майданівцю із Небесної сотні Назару Войтовичу, виконавець і автор пісні «Чорна вишиванка» Олексій Шевченко та деякі самодіяльні колективи із Франківської області.

Як сказав у своєму виступі голова Нараївської сільської ради Євген Здебський, "Ми віримо і знаємо, що Україна буде незалежною державою, ми виборемо право називатися найкращим народом, тому що у нашій Україні є молодь, яка не боїться ворога".

Для довідки: За радянських часів могилу відвідували таємно, хоч її зрівняли із землею, а 12 липня 1997 року на місці Кулебської трагедії відбулося освячення меморіального пам’ятника борцям за волю України. Ініціатором його відкриття, основним проектантом і виконавцем оздоблювальних робіт став світлої пам’яті Юліан Павлів, уродженець села Нараїв, доцент університету «Львівська політехніка».
Вшанування героїв відбувається тут щороку 22 лютого, а також у липні, бо влітку збирається більше людей.

Пам’ятник сімом героям-підпільникам, троє з яких є вихідцями зі Стратина, був споруджений і в цьому селі, 1942 року. З новим приходом більшовиків кам’яну стелу перенесли на цвинтар, а тризуб довелося заховати. І він пролежав, закопаний, на обійсті місцевого жителя Стефана Макушака до 2002-го, поки його не зачепив плуг під час оранки городу… Пам’ятник героям Кулеб у Стратині відновили в серпні 1995-го, і лише через сім років знайшовся його автентичний тризуб, який прочекав у землі 58 років.

Зображення
Коментарі