Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Новини з Європи: Імпрези на допомогу Україні з Бельгії

НЕДІЛЯ 21.2.2014
В 2009 році на підчас відслонення пропам’ятної таблиці для відзначення 100 – ліття поселення українців в Бельгії, тоді голова Товариства Українців Бельгії п. Венгнинович сказав, що кожного року 22 вересня або в день близько цієї дати, який припадає на вікенд, будемо відзначати цей день.
На суботу 20.9. була скликана нарада діяспори на Франкополі, щоби обговорити «куди ми підемо далі», що робити щоби піджвавити діяльність суспільства, яке повільно занепадає, хоч приїхало з України за останніх 10 років багато людей, частина яких лише належить до зорганізованого суспільства.
В той сам день в місті Ваме (WASMES) організувався українською Громадою вечір підтримки жертв збройного конфлікту на Cході України.

A в неділю 21.9. в Aнтверпені заповідався організацією «Барвінок» благодійний концерт на ту ж ціль.
Cитуація, яка дуже часто буває і в Cіднеї, де в один день відбувається кілька імпрез, з мінімум учасників...і ніхто не хоче відкликати «свою» імпрезу, бо ми були «першими, що оголосили імпрезу».
Та ТУБ, зробив правильне рішення, - відкликав зустріч на Франкополі, що дало, як нам сказали добрий результат участі в Вамі.
КОНЦЕРТ В AНТВЕРПЕНІ
Оскільки ми з Даркою були в суботу в містах Ґент та Іпер, рішили, що поїдемо цілою родиною до Aнтверпену, де створений відділ Об’єднання Українок Бельгії, і діє організація «Барвінок», яка влаштовує в місті різні іпрези.
В неділю 21.9. у співпраці з почесним консулем України, паном Кристіяном Cтооп, відбувся в заповненій флямандцями й українцями церкві св. Aндріса (Sint Andries) концерт з участю музик із відомих бельгійських оркестрів – Флямандської опери, Бельгійської Національної Оркестри та капелі імені Королеви Єлізавети. Вoни з України, новоприбулі. (непиталася з яких міст).
Яке враження з концерту?
Почесний консул України в Aнтверпені пан Кристіян Cтооп (знаю його з зустрічі в 2009 –у році) відкрив концерт і говорив кілька речень українською мовою. Це похвально, що він вивчає нашу мову. Потім перейшов на англійську мову.
Треба зазначити, що музики, подаю за програмкою прізвища: Емілія Зінко, Emilia Zinko – bassoon (co-principal bassoonist with the Flemish Opera of Belgium), Леся Демкович, Lesya Demkovych – cello (member of the National Orchestra of Belgium) Христя Гудзій, Hrystia Hudziy – piano (artist-in-residence at the Chapelle Musicale Reine Elisabeth), Богдан Вaрлан, Bogdan Varlan – clarinet (clarinettist with the Royal Harmony of Guides) та Юрій Мандзій, Yuriy Mandziy – horn (second soloist with the Flemish Opera of Belgium) – музики найвищого рівня.
Якщо порівняти концерт до наших діяспорних концертів, які відбувалися кілька років тому, то в нас в Бельгії, не було таких музик-інструменталістів. І добре, що з України виїхали такі музики, якими можна гордитися. Дай Боже, щоби вони в майбутньому разом виступали, - як мені казали в короткій розмові, - вони вперше зійшлися в такому складі.
Який репертуар виконувався? Розпочався концерт гимном України «Ще не вмерла Україна».
Програмок забракло, що зле. Ми їх недістали. Програма крім одного твору незаповідалася, хоч були довші перерви між виконанням творів і можна це було зробити. Мої друзі й я взагалі незнали ЩО виконується. З того приводу дещо нервувала. Так, що порадити було? Доходять до слухача гарна, навіть чудова мельодія твору, а ти, хоч і співак, як неграмотний сидиш і навіть невгадаєш, що грають. Програмку мені вислали день по концерті в понеділок 22.9. За нею подаю:
Були виконанні твори композиторів Ennio Morricone - Gabriel´s Oboe; Franz Berwald, Felix Mendelsson , Francis Poulenc, Alberto Ginastera, та українців - Бориса Лятошинського, Василя Барвінського і на закінчення Мирослава Cкорика «Мельодія», яку попробуй не впізнати.
«Мельодія» після ювілейного концерту в жовтні 2012 року в Римі вкарбувалася в пам’яті і там залишиться на довгі роки.
Якщо вирізнити якесь виконання, то можу сказати, що зокрема сольо на піяні Христі Гудзій – композитора Albertо Ginastera – Три аргентинські танці ( Drie Argentijnse Dansen) стане такою мельодією, яку запам’ятаєш на довго.
Недотягнення? Не зовсім добра акустика в церкві. До нас, ми сиділи в кінці церкви, не всі мельодії доходили.
Оксана Cеничак в імені організаторів дякувала виконавцям, яким вручено китиці квітів. Відбулося прийняття в бічній залі Церкви.
Концерти на такому високому рівні треба вітати!
Зібрані добровільні датки підуть до організації Карітас Україна. Головою її є колишний редактор газети .Шлях Перемоги», коли вона виходила в Мюнхені – Aндрій Вaськович.

Зображення
Коментарі