Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Якби не Богдан Савчук, замість музею "Куликів і Куликівщина" могла б бути корчма.

Сьогодні в смт.Куликів відбулося незвичне відзначення Дня селища, в рамках якого активні жителі села відкрили виставку, приурочивши її сьогоднішнім подіям та провели акцію-розпродаж книг для зібрання адресної допомоги бійцям, які служать в АТО із селища Куликів. А їх аж 27!
Спочатку оновлену виставку, яка наповнила аж три зали краєзнавчого музею "Куликів і Куликівщина" (директор на громадських засадах Богдан Савчук), посвятив Владика Сокальсько-Жовківської Єпархії Михайло Ковтун. Після освячення Владика зокрема сказав: "Якщо ми будемо підтримувати зв''язок матеріальний чи духовний з тими, хто творив історію, тоді нам буде добре і їм теж. Бо історія вчить жити, наслідувати, бо історія має свої коріння. Тяжко, коли ми на своїй шкірі відчуваєм історію. Але нам історію хотіли забрати, вкрасти, обездолити нашу історію, наче б ми якісь пришельці, але ми маємо свою історію пам''ятати, щоб було заради чого жити, заради чого працювати. Дай , Боже, щоб ми цю історію всі творили, щоб ми мали чим пишатися!".
Опісля ведуча Ірина Цюпка запросила до більшої зали гостей та пересічних екскурсантів і повідомила, що сьогоднішній захід проводиться з нагоди 445-річниці надання Куликову Магдебургського права та має важливу вагу, як для жителів селища, так і для майбутніх поколінь, адже в музею представлені всі періоди загарбницької Росією війни - періоду Січового стрілецтва, Другої світової війни і сьогоднішніх подій в Україні. Тим більше, що 27 чоловіків з Куликівської селищної ради сьогодні беруть участь в АТО.

Затим усі заспівали Гімн України.

До присутніх звернувся місцевий священик о.Володимир Коткевич, а також голова селищної ради Лідія Бова, в.о.керівника відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк, завідувачка Науково-методичного відділу музейного будівництва Львівського історичного музею Люся Перейма, депутат Жовківської районної ради Ірина Киянка, кандидат у депутати Верховної ради Ігор Возняк, активний житель села Орест Курка.
Отримавши від гостей подарунки у вигляді книг, що поповнили музейні експозиції, Богдан Савчук на правах керівника-екскурсовода, провів змістовну екскурсію по музею.

Цікаво, що такого багатства експонатів, які засвідчують різні розділи, як от одяг, якому більше двісті років, скопіологічні знахідки, вироби ручної роботи місцевих майстрів та художників, речі побуту та вжитку предків, я не бачила у жодному з наших жовківських музеїв. А це означає, що незабаром музей і справді стане одним із кращих у районі, якщо куликівці і надалі так активно будуть поповнюавати його експозицію. Неабияке значення мало відкриття цієї виставки, в рамках Дня селища, адже в ній взяли участь куликівці, які малюють, вишивають, вяжуть, займаються ковальством, шиють взуття та одяг і звичайно мають активну життєву позицію у сьогоднішній нелегкій військовій ситуації України - пішли на військову службу. Тому у заході взяли участь активні жителі , а це означає, що народний музей отримав свого відвідувача.

Проте, у цій дефіляді головну роль все ж відіграв Богдан Савчук, тому що його праця здібного організатора - дала свої плоди: музей запрацював.

Як сказав один із жителів села: "Якби не Богдан Савчук, замість музею тут могла б бути корчма".

Зображення
Зображення
Коментарі