Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

" Круглий стіл "Біосферний резерват "Розточчя" - становлення та шляхи розвитку"

Недавно в Природному заповіднику «Розточчя», що розташований в смт.Івано-Франкове (Янів) Яворівського району , відбувся круглий стіл, де розглядалося питання «Біосферний резерват «Розточчя»- становлення та шляхи розвитку».  Серед присутніх були:  голова Яворівської районної ради Іван Карпа, головний спеціаліст Жовківської районної державної адміністрації Галина Фесюк, доцент кафедри георагфічних наук, професор д.б.н. Шведського університету сільськогосподарських наук Маріне Елбакідзе.,представники Яворівської РДА, Державного управління охорони навколишнього середовища у Львівській області, Львівського національного університету ім..Івана Франка, Національного університету України, Інституту екології Карпат НАН України, ДП  Рава-Руського лісництва, наукові співробітники ПЗ «Розточчя» і Яворівського національного природного парку, ЗМІ.

В програмі заходу учасники відбули екскурсію в Музеї природи, ознайомилися із садибою заповідника. Відкрив семінар директор ПЗ «Розточчя»  Данчук О.Т.. Він ознайомив присутніх із функціональною діяльністю природного заповідника, який створено у 1984 році на базі державного заказника «Страдчанський ліс». Його площа становить 2084,5 га.  Заповідник створено з метою збереження у природному стані території з унікальним поєднанням природних комплексів Західно-української лісостепової фізико-геграфічної провінції та забезпечення їх наукового значення.

«Мета ж круглого столу . – зазначив директор, - донести до громадськості важливість створення біосферного резервату «Розточчя», до якого ввійшли три найбільші природоохоронні території Розточчя:  «Яворівський національний парк», «Регіональний ландшафтний парк «Равське Розточчя» і «Природний заповідник «Розточчя». А 29 червня 2011 року рішенням UNESCO Міжнародної Координаційної ради Програми Людина і Біосфера БР «Розточчя»  включено до світової мережі біосферних резерватів». Сертифікат  про  цю подію було вручено  паном Злочевським голові Львівської обласної адміністрації пану Костюку минулого року.

«Саме така неординарна подія , що стосується Жовківського і Яворівського районів , спонукала керівництво заповідника до наступних дій – проведення круглого столу» - зазначив пан Данчук .

Із привітаннями до учасників звернувся голова Яворівської районної ради Іван Карпа. Він  також зазначив, що така ідея – створення біосферного резервата – витала у нього самого вже давно. «Але без колег із Польщі пройти цей шлях до визнання на міжнародному рівні було б неможливо.  – сказав пан Карпа. - Тому спочатку велася роз’яснювальна робота серед населення, багато було різних думок. Люди вважали, що не можна буде косити сіно, збирати ягоди, гриби. Час все розставив на свої місця.  Сьогодні мусимо працювати на серйозному науковому рівні».

Наступним виступом стала презентація проекту, яку  провела заступник директора ПЗ «Розточчя» Галина Стрямець.  Вона ознайомила присутніх із  загальними вимогами до БР, який включає в себе три зони – заповідну, буферну та зону співробітництва, оголосила, що БРР займає приблизно 30% українського Розточчя, включаючи ландшафти та екосистеми даного регіону.. Цікаво, що до БР  входить декілька сільських рад  Жовківського району, а отже – Потелицька, Девятирська, Магеріська, Замківська, Крехівська, Кунинська, Камяногірська, Липницька.  Розвиток традиційних ремесел, гончарства, вишивки, свят і  фестивалів є пріоритетними  для зони співробітництва , як і традиційні види господарювання. Саме на таких аспектах наголошувала науковець.  

До слова запросили Галину Фесюк, яка відзначила неординарність події – визнання ще одного біосферного резервата в Україні, а також  підкреслила важливість діяльності буферної зони, (аграрний туризм, сільське господарство,рибництво, бджільництво), яка лежить на території двох районів. «А транзитна зона забезпечить розвиток туризму і рекреації , що сприятиме  відпочинку, та раціональному використанню трудових ресурсів» - сказала спеціаліст.

Одним із головних аспектів круглого столу стала доповідь «Європейський досвід роботи і управління біосферними резерватами» професорки Шведського університету Маріне Елбакідзе., Вона представила біосферні резервати світу, зупинилася на законодавчих аспектах України і Швеції, а також  показала на конкретних прикладах швейцарської громади шляхи становлення біосферних резерватів, їх національний статус та очікувані результати від їх діяльності.

В результаті обговорення винесених питань за круглим столом учасники прийняли проект резолюції, в якій основними питанням стало створення Координаційної ради БР «Розточчя».

Круглий стіл проведений з ініціативи  адміністрації природного заповідника «Розточчя» в Івано-Франкове, завершився..Учасники роз’їхалися. Надалі треба сподіватися активних кроків від кожного з нас. Тому що крім неповторних за своїм різноманіттям та естетичною красою ландшафтів, що об’єднують лісові, водні та лучно-болотні екосистеми, тут  ще є низка феноменальних пунктів, які потребують збереження і захисту від кожного з нас.

Галина Фесюк,

учасниця конференції

[current-page:title]
Зображення
Коментарі