Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

В Жовкві відзначили 96 річницю ЗУНР

В суботу 1 листопада в Жовкві відбулося віче і хода від приміщення районної ради на цвинтар з нагоди створення 96-ої річниці від часу створення Західно української народної респудліки. спочатку усі присутні піішли на цвинтар, де біля могили Січових стрільців священики відправили Панахиду, виступив голова жовківської районної державної адміністрації Богдан Юрдига, а потім священик о.Михайло Ткачів покропив могили.

Нагадаю.1 листопада 1918 р. на карті Європи появилася нова держава Західно-Українська Народна Республіка. Її політика будувалась на основі людяності і поваги до всіх народів, була спрямована на захист національних та релігійних інтересів усіх націй, які проживали на землях Західної України,
Передісторією ЗУНР стали відомі історичні події.
19 жовтня 1918 р. УНРада проголосила Українську державу — початково в складі Австрійської імперії — на всій українській етнічній території Галичини, Буковини і Закарпаття. ]Було вирішено виробити демократичну конституцію та обрати президентом Української Національної Ради Євгена Петрушевича.
Але 31 жовтня 1918 р. у Львові стало відомо про приїзд до міста Польської ліквідаційної комісії, яка мала перебрати від австрійського намісника владу над Галичиною — і включити її до складу Польщі.
УНРада поставила перед австрійським урядом питання про передачу їй всієї повноти влади у Галичині та Буковині. Проте австрійський намісник Галичини генерал Гуйн категорично відмовив українській делегації , яку очолював Кость Левицький. Людина, котра вийшла із родини священика, і залишила в історії України глибокий слід не була почутою Гуйном.
Тоді на вечірньому засіданні Українського Генерального Військового Комісаріату 31 жовтня 1918 р. було вирішено взяти владу у Львові збройним шляхом, що став відомим в історичній сторінці України, як Листопадовий Чин.
О четвертій годині ранку 1 листопада почалося повстання.
Спочатку було захоплено Львівську ратушу, роззброєно міську поліцію, а стрільці арештували генерала Гуйна.. О 5-ій ранку було відключено міський телефон і міжнародну телеграфну лінію, захоплено радіо.
До світанку зайнято всі вокзали. Вже на ранок у місті з''явилися українські патрулі з синьо-жовтими стрічками на шапках. На львівській ратуші було піднято синьо-жовтий прапор. О 7-ій ранку Дмитро Вітовський рапортував Костю Левицькому про зайняття Львова без жодних людських втрат. Тоді ж Військовий Комітет було перейменовано на Українську Генеральну Команду.
Підрозділи Українських Січових Стрільців зайняли також Станіслав, Коломию, Снятин, Печеніжин,Тернопіль, Золочів, Сокаль, Борислав, Раву-Руську та інші.
Вдень намісник Гуйн передав всю владу в Галичині своєму заступнику, а надвечір Генерала Гуйна та чиновників австрійської адміністрації було відпроваджено потягом до Відня.
1 листопада у Львові була розповсюджена відозва Української Національної Ради до населення міста Львова: Волею українського народу утворилася на українських землях Австро-угорської монархії Українська Держава.
Найвищою державною властю Української Держави є Українська Національна Рада.
А під вечір 1 листопада наприкінці вулиці Коперніка з''явилися перші збройні вузли польських боївок.
В результаті утворення держави було викликано невдоволення Польщі, яка розв''язала українсько-польську війну 1918-19 років для захоплення Галичини.
А пам''ять про творців ЗУНР стрільців, старшин, генералів Української Галицької Армії, що віддали своє життя за волю України, чи на полі бою, чи в казематах загарбницьких режимів, житиме в наших серцях вічно.
Недовго проіснувала Західно Українська Народна Республіка, але день 1 листопада воскресив віру українського народу у непереможність лицарських звитяг, став символом невмирущих ідей українців, які й сьогодні дозволяють нашому народу йти тільки до перемоги.
Під мелодію «Коли Ви вмирали» учасники Віче покласти вінки і квіти та запалити лампадки на могилах Січових Стрільців
Читаючи вірш, я подумала: "Сьоогодні подібна ситуація. Тому що , коли українські захисники помирають, їм дзвони не грають, за ними бє в набат наше українське "геть москаля з України"

Вірш
Зродилася в огні воєнних бур,
Щоб крізь століття волю нам принести.
Немов весна ти залишилась ЗУНР
В наших серцях. І знов для нас воскресла.

Нам не забути звук стрілецьких сум,
Вони й сьогодні нас зовуть до бою.
За честь, за славу піднімає ЗУНР,
За Злуку з Україною всією.

Хай знають всі чужинці на землі,
Що України-матері не вбити.
Як мови рідної, як праці ковалів,
І сонця Волі їм не погасити.

Грими мов дзвін непереможних сурм
Хай знають у Європі всі народи,
Що ти жива, що знов воскресла ЗУНР,
Пємонде Правли волі і свободи.

На завершеня Віче хорова капела «Діброва» виконала "Ой у лузі червона калина»

Зображення
Коментарі