Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

«Я був зобов''язаний повернутися живим» - запорізький нацгвардієць після повернення з війни на Донбасі

263 бійці військової частини 3033 Національної гвардії після 42 днів служби в зоні АТО, під Маріуполем, вчора повернулися у свою частину на «Космосі». Запоріжці їх зустрічали, як героїв. Як зазначив у своєму виступі полковник Андрій Каргаєв, найголовніше, що сорокаденне відрядження на передову закінчилася без втрат - всі бійці повернулися живими.

Нацгвардійців зустрічали старшокласники школи № 82, розташованої поруч. Ця школа є підшефною цієї військової частини. Тому, коли на територію частини в''їхав транспорт з гвардійцями, діти стали скандувати: «Героям слава!».

Нацгвардейцям, які зовсім недавно виконували роль військ правопорядку, довелося в терміновому порядку опановувати військовими спеціальностями.
- Довелося ставати танкістами, артилеристами і піхотою, - зазначив у своєму виступі Андрій Каргаєв. - Я пишаюся вами. Тим, що запорізька земля виховала таких синів.

За традицією, командиру частини вручили хліб і сіль. Іншим бійцям вручали квіти і різнокольорові кульки.

- Ось, що мені допомагало вистояти, я був зобов''язаний повернутися, - каже журналістам боєць першого патрульного батальйону Роман Устіловскій, обіймаючи дочку Сашу. - Спочатку було важко, але потім втягуєшся і не звертаєш увагу на труднощі. Було різне і страшно було, але розуміли навіщо ми тут, ми розуміли, що за нашими спинами наші сім''ї і всі жителі України, тому ми виконали завдання. Найважчим для нас була невідомість і необхідність навчитися воювати. Не можу сказати, що у нас кожен день були бойові сутички, але там кожен день були артилерійські та мінометні обстріли, проникнення диверсійно-розвідувальних груп.

- Одні місцеві нас підтрімувалі, інші говорили: «Якщо прийдуть руські солдати, ми до них будемо відноситись краще чим до вас», - розповідає про умонастрої місцевого населення солдат-строковик з Волині Андрій Кицюк. - Але до мене там ніхто не відноствся погано.

Зображення
Коментарі