Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Історична година "Прости нас, пам''яте, прости",

Сьогодні в районній дитячій бібліотеці відбувся цікавий захід: історична година "Прости нас, пам''яте, прости", приурочений пам''яті жертв Голодоморів і політичних репресій в Україні, яку підготувала бібліотекар Леся Клепач та вчитель ЗОШ №2 у м.Жовква Людмила Жук.
До дитячої бібліотеки прийшли учні восьмих класів школи із програмою, в якій висвітлювались важкі часи геноциду українського народу.
Історичну годину розпочала Гожельник Таня віршем "Голодомор". Опісля бібліотекар Леся Клепач розповіла дітям про найтрагічніші сторінки нашої історії - Голодомори, навела приклади із спогадів очевидців. Та головне, розкрила тему "Діти - жертви Голодомору".
- Від Геноциду потерпіло майже 20 мільйонів населення України, з них, понад 10 мільйонів - загинуло. Більша частина - загинуло дітей.Хотіли вбити майбутнє українського народу, але не вбили пам''ять. Сотні дітей вмирало в школі, прямо на уроках, з голоду. Крім цього батьки пухли з голоду, вони втрачали розум і живцем поїдали своїх дітей. Та найгірше, що за всім цим - смертями дітей - велася реєстрація органів НКВС, яка до того ж фальсифікувалася, а відповідні архіви цими ж органами постійнно знищувались. Із досліджень краєзнавців, справжніх-героїв істориків сьогодні знаємо, що за Голодомором стояв Сталін і Комуністична партія, які, зробивши чорну справу в Україні, продовжували виховувати вцілілих дітей в дусі антирелігійності, розвивали байдуже ставлення до рідного краю, його історії. Все це робилося, щоб знищити свідомість українців і перетворити їх на відданих слуг совєтської імперії. Але сьогодні ми знаємо правду і маємо вірити, що ви, молоде покоління - більше ніколи не дозволить знущатися над собою. - такими словами Леся Клепач намагалася налаштувати школярів до самовдосконалення, до самобутності і розуміння, що Голодомори стали початком кровавих подій в Україні, які й сьогодні продовжуються на Сході України, завдяки усім тим, хто є рабом московської політики, налаштованої проти знищення українського народу.

В заході взяли активну участь учні 8-Б класу, зокрема, Костів Андрій, Гожельник Тетяна, Артемишин Марія,Брень Олексій, Ханас Максим, Стегура Андрій, Шевель Андрій, Залевська Наталія, Іра Скоропад, Костів Уляна, Камінецька Софія, Нестерович Юра.

В рамках історичної години вчитель української мови та літератури Людмила Жук провела огляд творів Уласа Самчука "Марія" та Василя Барки "Жовтий князь". Також поділилася спогадами своїх рідних про Голодомор в Україні.

На завершення учні та інші присутні вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих в роки Геноцидів в Україні та тих, хто відійшов у вічність в часи політичних репресій

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі