Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

21 листопада – Михайлів день

Сайт "Моя Жовківщина" сердечно вітає усіх Михайлів, які народилися цього дня.
Михайло - українське ім''я єврейського походження, воно широко розповсюджене у християнських народів і євреїв. Походить від єврейських слів “мі-ка-ель”— «Той, хто подібний до Бога», буквально — «Хто як Бог».

21 листопада Українська Греко-Католицька церква вшановує Архістратига Михаїла. Вірні нашої церкви вважають його одним із семи архангелів (старших ангелів), архістратигом небесного воїнства, покровителем людського роду.
У всіх храмах Жовкви відбуваються святкові Богослужіння.
На Жовківщині таких храмів, які висвячені у цей день і носять назву Святого Михайла є 8, зокрема у таких селах: Воля Висоцька, Боянець, Зашків, Майдан, Малі Передримихи і Великі Передримихи, Смереків, Малехів,
Кажуть, що згідно з прийнятою у християнстві небесною ієрархією, Михайло – верховний воєначальник у війні з ворогами Бога.

За стародавніми переказами, колись нечистий був найяснішим із небесних духів, за що він і був названий Люцифером. Але з часом у нього з’явилися самолюбство, гордовитість і злоба, і він спокусив цим багатьох інших духів. Архангел Михайло зібрав військо благочестивих ангелів і виступив на війну проти сатани та його ангелів. Підступний сатана не втримався і був скинутий разом зі своїм військом на землю. А Архангел Михаїл з тих пір не перестає і далі боротись за славу Творця, за справу порятунку роду людського, за церкву і чад її.
Віруючий християнин у цей день може відчути діяння нечистого через людей і тому варто бути з молитвою у розумінням, що людські чесноти варті більшої уваги аніж злоба і гордовитість нечистого.

А тому Архістратига Михайла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вважають його покровителем столиці нашої держави – Києва. Недарма на сучасному гербі Києва, як і стародавньому, зображений образ архістратига з мечем. У нас у м. Жовква у церкві Серця Христового є вітраж Юліана Буцманюка, на якому зображений Архістратиг Михаїл у вишиванці, наче молодий юнак - мужній лицар, який перемагає всі темні сили на землі. Саме тому, коли гримить грім, наші предки говорили: це архістратиг Михайло веде війну з нечистими силами. А ще кажуть: де б не заховався нечистий - стріла архангела знайде його скрізь.

Із Михайловим днем пов''язана ціла низка народних прикмет. З давнини вважають: з Михайла зима морози кує.
Якщо в цей день випадає сніг, кажуть, що це Михайло приїхав на білому коні. Сьогодні у нашому місті політує сніжок. “Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до півгрудня” - свідчить прикмета. А інша доводить: “Якщо Михайло з дощем не услужить – добру й суху весну ворожить”.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі