Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

В Куликові відбувся 8 Фестиваль коляди "Колядуймо разом"

В неділю в смт.Куликів відбувся VIII фестиваль коляди "Колядуймо разом", який започаткований 13 січня 2008 року, коли на центральній площі Куликова колядували разом із Народною капелою «Джерело» та чоловічою капелою «Прометей» Львівського національного університету імені Івана Франка майже усі куликівці. Тоді, з благословення та легкої руки доброї памяті ієромонаха отця Василя Вороновського, ця спільна Коляда згодом переросла у Свято Коляди у Куликові.
Цього року у Фестивалі «Колядуймо разом» взяло участь 13 колективів, в тому числі вертепи із с.Куликів та смт.Зашків, та церковні хори із м.Львів – Прометей», м.Дубляни, смт.Куликів, с.Замочок та навколишніх сіл Стронятин, Сулимів, а також тріо з Великого Дорошева та Стронятина.
Цього року Фестиваль «Колядуймо разом» проходив у рамках відзначення року Митрополита Андрея Шептицького та з нагоди святкування 500-річчя парафії в Куликові (від першої письмової згадки).
Як підкреслили організатори, захід спрямований на піднесення Різдвяного настрою, згуртованості громади та активну участь церковних хорів, які своїм співом возвеличують Новонародженого Ісуса.
Мета фестивалю – відродження духовних традицій колядок і вертепів. Тому саме куликівський вертеп дуже влучно висвітлив сьогодні історичні події, поєднуючи із християнською подією народженням Ісуса. Як знаємо, що саме Вертепи могли у найважчий для України час відтворювати історичні події та піднімати нарід на дусі колядками та щедрівками, віншуваннями та побажаннями, щоб всяка нечисть геть згинула з України.
Фестиваль проходив майже чотири години, але глядачі активно взяли участь у ньому. На захід прибули й представники влади, депутати та активісти селища. Перед глядачами виступили й священики о.Роман і о.Володимир, голова селищної ради Ліля Бова, заступник головаи Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур, депутат районної ради Ірина Киянка, головний спеціаліст відділу культури і туризму Галина Фесюк.
У різдвяному дійстві прийняло участь багато творчих людей та поціновувачів українських традицій. Радіє те, що глядачами було багато молоді та людей старшого віку. Як зазначила голова селищної ради Лілія Бова "Фестиваль має вже свої традиції, тому куликівці радо йдуть на цей захід і активно докладаються до його організації".
Добре злагоджена робота оргкомітету, в складі якого були поважні куликів ці, зокрема, Ліля Бова, Юрій Даниляк, Богдан Савчук, Орест Курка, Грех Юля, Галина Пришляк, Люба Гук, Ольга Мазепа, Роман Свистун, Михайло Чигін, священики о.Роман та о.Володимир
Але захід не був би таким успішним, якби оргкомітет не постарався залучити спонсорів, що належать до місцевої громади, а саме: Андрій Карпінець, Шоломович Стефанія, Пешко Петро, Матвіїв Тарас, Малюта Оксана, Шевченко Олег, Гасин Михайло, Роман Лебедин, Остапчак Мирон, Ярослав Лелик та депутат обласної ради Іван Бокало.
Завдяки належній організації та щедрим спонсорам, під час концерту можна було скуштувати пампушків, а після заходу - поласувати наїдками від куликівських господинь. А також спеціально для Фестивалю було випущено церковний календар та випущено і вручено грамоти і дипломи учасникам.
Фестиваль закінчився, а куликів ці ще довго колядували опісля і добрим словом згадували кожний виступ.

Зображення
Зображення
Коментарі