Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Культурно-мистецький вечір з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка відбувся в смт.Куликів

22 березня 2015 року у Народному домі смт.Куликів відбувся культурно-мистецький вечір «Борітеся – поборите», присвячений 201-річниці від дня народження Тараса Шевченка. Відрадно, що в Куликові на всіх заходах присутні священики, представники влади, дирекція місцевої школи, бізнесмени та жителі селища, відчувається спільність громади. Цього разу у вечорі взяв участь о.Роман Стецко, селищний голова Лілія Бова, директор школи Тарас Гнатюк, директор музею Богдан Савчук, громадський діяч Орест Курка.
Програму відкрив Заслужений діяч мистецтв, актор Святослав Вакарчук, він продекламував твори із «Кобзаря» за отримав бурхливі оплески глядачів, яких у залі було чимало.
Актуальним став виступ Заслуженого артиста України Юрія Чекова, який, зокрема, зупинився відразу на двом особистостях: Тарас Шевченко і Ліна Костенко, акцентуючи на актуальності їх творів у всі часи страждальної України.
Творчий вечір продовжив зведений хор (керівник Роман Свистун), що складався із досвідчених хористів – Народної хорової капели Народного дому смт.Куликів та учнів Куликівської школи, яких було більше 20 чоловік, більша половина з них – хлопчики.
Мелодійно прозвучав твір Шевченка у виконанні ансамблю і хору «Думи мої думи» (кер.Свистун Роман). Опісля ведучі запросили Богдана Савчука і Надія Беляк покласти квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.
Між тим, цікаві і змістовні думки вислови директор місцевої школи Тарас Гнатюк, зазначивши, що Тарас Шевченко – пророк на пророками, історик над істориками – поет, чиї слова говорять і сумують, і плачуть ось уже 180 років». А також прочитав вірш Ліни Костенко, який вона написала цього року у день свого народження. У змісті вірша поетеса дає наче б відповідь Шевченку, як болить її душа у сьогоднішній день, коли в Україні йде неоголошена війна, розв’язана «братерською рукою».
Багато творів Шевченка виконали учні, читці-переможці конкурсу «Іду до тебе я, Тарасе!», грали на бандурі та співали.
Ось уже декілька років дивує куликівців Народний театр «Кулик» Народного дому смт.Куликів (керівник Ірина Цюпка-Кожушко) своїми інсценізаціями та постановками, і які добре співпрацюють з Львівським театром Марії Заньковецької, з якого, до речі вийшов знаменитий куликівець Богдан Ступка.
Цього разу учасники театру представили глядачам інсценізацію творів «Невольниця» та «Розрита могила», майстерно представляючи героїв творів Шевченка.
З подячним словом для організаторів і священиків, які не тільки запрошують своїх парафіян бути присутніми на творчих вечорах у Народному домі, а й самі завжди є присутні, виступила голова селищної ради Лілія Бова, а Богдан Савчук подякував у свою чергу молоді, яка так активно взяла участь у заході та спонсорам, що завжди долучаються до потреб організаторів.
З авторським віршем виступила, поділилася своїми враженнями від творчого вечору Своїми враженнями про культурно-мистецький вечір пам’яті Тараса Шевченка та про поїздку до Канева поділилася головний спеціаліст відділу культури і туризму поетеса Галина Фесюк і прочитала авторський вірш «До тебе, Тарасе, на прощу іду».
Ведучі заходу - Богдан Бовшик та Ольга Царик

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі