Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Жовківській школі мистецтв – 50 або тут народжується інтелігент

27 травня Жовківська дитяча школа мистецтв відзначала 50-річний ювілей. Відрадно, що свято припало у найкращу пору – квітучу весну, коли чарівна музика асоціюється із співом пташок, із прекрасним світом природи. Відповідно до наказу Міністерства культури від 4 квітня 1962 року № 134 та рішення виконкому Львівської обласної Ради депутатів трудящих від 14 квітня 1962 року у старовинному місті Жовкві було відкрито дитячу музичну школу-семирічку, що стало визначною подією у культурному житті міста та цілого району. Відкриття школи сприяло професійному розвитку музичного, хорового, а пізніше образотворчого, хореографічного і вокального мистецтва. У вересні 1991р. рішенням Львівської обласної Ради народних депутатів від 20.08.91р. № 435 Жовківську дитячу музичну школу реорганізовано у Жовківську дитячу школу мистецтв. У вересні цього ж року було відкрито відділення образотворчого мистецтва.
На сьогоднішній день у школі навчається 400 учнів по 20 спеціальностях.
Навчально-виховний процес забезпечують 52 викладачі, з них 35 з вищою освітою.
Основу педагогічного складу становлять наші колишні вихованці – 40, що свідчить про те, що викладачі школи готують своїх здібних учнів до продовження професійної мистецької освіти.
За 50 років школа випустила 1400 учнів. З них, мистецтво обрало своєю професією понад 150. Далеко не всі обрали музику і мистецтво своїм фахом, але більшість з них беруть участь у самодіяльних художніх колективах тих навчальних закладів, де навчаються, є активними учасниками художньої самодіяльності району. Мистецтво завжди залишається з ними, збагачує їх духовно впродовж усього життя.
Багато наших вихованців стали професійними музикантами, співаками, викладачами.
Це доцент Львівської Національної Музичної Академії ім.М.Лисенка Боднар Л.А., старший викладач Київського державного музичного училища ім.Р.Глієра Родікова І.В., старший викладач Дрогобицького державного музичного училища ім.В.Барвінського Сторожук Н.П.,артист симфонічного оркестру Львівської обласної філармонії Гавришкевич І.П., соліст колишнього ансамблю Пісні і танцю Прикарпатського військового округу С.Вольський, артист оркестру Львівського національного драматичного театру ім.М.Заньковецької, лауреат 1 премії Всеукраїнського конкурсу виконавців на духових інструментах (гобой) у м.Харкові, лауреат Міжнародного конкурсу виконавців на духових інструментах у м.Львові Масляк М.Р. Школа гордиться композитором Цисем Р.В., членом Спілки Композиторів України – колишнім випускником і викладачем, керівним ком учнівського симфонічного оркестру.
У школі функціонують учнівські творчі колективи: неодноразові лауреати обласних конкурсів: хор учнів старших класів (керівник Д.Купровська) та камерний оркестр (керівник Н.Бандура), хор учнів молодших класів (керівник Н.Когут), оркестр народних інструментів (керівник С.Гуркало), ансамбль бандуристів (керівник Л.Зінчук), ансамбль скрипалів молодших класів (керівник Т.Зінчук), хореографічні колективи (керівники О.Росинець та І.Кравченко), які представили свої творчі доробки у ювілейний вечір.

На ювілей прийшли не лише учні школи, їх батьки, викладачі, а завітали й гості – випускники різних років, які вже працюють у музичних та мистецьких навчальних закладах, директори Жовківських шкіл, колеги із сусідніх шкіл мистецтв. Вручити грамоти та подяки прийшли й очільники від влади – голова районної ради Тадей Швай і заступник голови районної державної адміністрації Володимир Босий. З нагоди 50-річчя школи та за багаторічну сумлінну працю по естетичному вихованню учнівської молоді вони відзначили викладачів – Гуркала С.Й., Бандуру Н.М., Питель І.Вю, Хомин-Клепач Р.Б. А головний спеціаліст управління культури Львівської обласної адміністрації Оксана Мідик вручила грамоту за вагомі досягнення в навчально-виховному процесі та з нагоди 50-річчя школи директору Орищаку В.І., Куповській Д.М., Процайло М.І. Наказом відділу культури і туризму Жовківської райдержадміністрації відзначено також викладачів Біль Г.Є., Зінчук Л.І., Качмар Н.І., Шемечко Г.В. Грамоти вручив керівник відділу культури і туризму С.Кунинець.
Першим директором школи (травень 1962р. – квітень 1976р.) був випускник Дрогобицького державного музичного училища Чмаль О.М., який свою творчу енергію та вміння спрямував на створення педагогічного колективу, зміцнення матеріально-технічної бази школи, (розпочав добудову школи, яку завершити не встиг), підвищення авторитету школи у місті, районі, області. З квітня 1976р. і по сьогоднішній день школою керує Орищак В.І. з колективом 65 працівників. Сьогодні Володимир Іванович вручив більше десятка подяк та грамот отримали також переможці різних конкурсів, в тому числі як учні, так і їх наставники.
За останні п’ять років лауреатами обласних, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів стали 40 учнів. Серед них: В.Висоцький, І.Звір, О.Чернюх, О.Термено, К.Дмитрієнко, М.Лень, А.Гадада, І.Пунько, О.Струк, У.Іванців, І.Русановська, С.та Х.Калічинські та В.Мрочко, І.Козакевич, М.Канюка, І.Гожельник, М.Бадзь, К.Дмитроца, Д.Лагоцька, Ю.Завадка, Н.Жук, О.Синявський, О.Родич, Ю.Шняк, Д.Проць, Ю.Лозинська, У.Завада, Н.Гречук, Т.Гожельник, Н.Бомбергер, С.Кінчеряк, А.Думич, М.Піко, М.Думич, Ю.Маковська, Х.Савка, В.Хитрейко, Ю.-Е.Недзельська, Г.Савицька, С.Лапкевич, А.Головнич, та Ю.Качмар.
Деякі з них по 2-3 рази ставали лауреатами різних конкурсів. Ми пишаємося своїми випускниками і учнями-лауреатами міжнародних, Всеукраїнських, регіональних, обласних конкурсів та художніх виставок. Саме цими людьми має гордитися не лише школа, а й ми – жовківчани, тому що вони сіють у душі наших дітей – вічне, музику й мистецтво.
Як годиться за християнським звичаєм духівнику-гостю, синкел Сокальсько-Жовківської Єпархії о.Михайло Ткачів благословив учнівський та педагогічний колектив на довгу і благородну справу словами молитви.
На свято також завітав помічник депутата обласної ради Тараса Козака - Богдан Михайлович Ящун, і не просто так – з подарунком. Він вручив Жовківській школі дві скрипки.
Ювілярів прийшли привітати й директори Жовківської ЗОШ №1 Ігор Шевчук, ЗОШ №2 Мирослава Канюка, центру дитячої та юнацької творчості Ірина Чурій, директор Рава-Руської школи мистецтв Валерій Самбульський, директор Дублянської ДШМ Ігор Кадюк (прислав привітання), директор Червоноградської школи мистецтв та інші.
Опісля нагороджень і привітань усі присутні мали можливість відчути високий професіоналізм учнівських та викладацьких колективів Жовківської дитячої школи мистецтв, тобто відпочити на концерті школи, в якій взяли участь лауреат Міжнародного конкурсу Народний жіночий вокальний ансамбль «Журавка» (керівник Д.Купровська), багаторазовий лауреат обласних конкурсів хорова капела «Розточчя» (керівник В.Орищак), ансамбль бандуристів (керівник М.Процайло), ансамбль народних інструментів (керівник доцент ЛНМА ім.М.Лисенка Л.Боднар).
Концерт тривав близько двох годин, а його програма наповнювала кожного щасливими хвилинами радості. Отож, хто в цей вечір перебував у залі, мав можливість переконатися, що саме тут, у Жовківській школі мистецтв народжується – інтелігент, високодуховна культурна особистість. І жаль, що багато жовківчан віддали перевагу – відпочинку біля телевізора або ж деінде. Як і ті, хто відсидів урочисту частину, а концерт вирішив, іншим разом послухати…
Галина ФЕСЮК,
головний спеціаліст відділу культури і туризму Жовківської райдержадміністрації, член української асоціації письменників

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі