Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Крапля нікотину – вбиває кожну скотину!

31 травня відзначають Всесвітній День без тютюну.

Куріння є найактуальнішою проблемою сьогодення. Люди курили колись, куритимуть і в майбутньому. Однак, чи вартує вдихати в себе цю суїцидальну смерть, має вирішити для себе кожен індивідуально.
Перш ніж робити якісь висновки дізнаймося, що ж таке тютюн? Тютюн – це однорічна рослина з родини пасльонових, висушені листки якої після спеціальної обробки подрібнюють і використовують для куріння. До складу листків тютюну входять такі речовини як нікотин, білки, вуглеводи, органічні кислоти, смоли і ефірні олії. Основна особливість тютюну, завдяки якій він відрізняється від інших рослин родини пасльонових - вміст нікотину.

Нікотин – одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина неприємного запаху, гірка на смак. Вона добре розчиняється у воді, спирті, ефірі й легко проникає крізь слизові оболонки порожнини рота, носа, бронхів, шлунку.

Давно вже став звичним плакат «Крапля нікотину вбиває коня!» Ми часто не задумуємось над значенням цих слів. Але ж таки справді вбиває! Велика гарна тварина падає від краплини страшної отрути. Дуже чутливі до нікотину птахи, ссавці, а також риби і земноводні. Наприклад, якщо змочити кінчик скляної палички нікотином і доторкнутися нею до дзьоба горобця, то він загине. Також краплина нікотину призводить до загибелі всіх риб в акваріумі. Отож, робімо висновки!

Смертельна доза нікотину для людини – 50-70 мг (в залежності від маси тіла). Відомо, що кількість нікотину, який надходить із тютюнового диму в організм, становить приблизно 1/25 вмісту його в тютюні. Важливе значення має те, як часто роблять затяжки під час куріння. Людина дістає смертельну дозу нікотину, викурюючи 20-25 сигарет на день.

Шкідлива дія тютюну не обмежується нікотином. До складу тютюнового диму входить близько 30 отруйних речовин: аміак, сильна кислота, чадний газ та інші.

Величезної шкоди завдає пасивне паління, коли людина що не палить, змушена вдихати повітря, отруєне тютюновим димом. Отож, шановні курці зверніть свою увагу на те, що цим ви не лише завдаєте шкоди своєму здоров’ю, але й нехтуєте здоров’ям оточуючих.

Тютюновий дим – це вид забруднення повітря, що в сотні тисяч разів перевищує забруднення будь-якого металургійного чи хімічного комбінату, проте люди свідомо вдихають таке повітря. У абсолютно чистій атмосфері організм людини, що палить, зазнає такого токсичного впливу, ніби вона знаходиться в умовах, де забруднення в тисячі разів перевищує будь-які норми. Вдихати тютюновий дим у чотири рази шкідливе, ніж вихлопні гази автомобіля безпосередньо з вихлопної труби.

- А ти куриш?

Павло, 25 років
- Курю, бо в в певні моменти воно доповнює якісь переживання, чи відчуття…

Рома, 19 років
- Ні, не курю, бо негарно як дівчина курить)

Софійка, 21 рік
- Колись було цікаво, що то таке "курити"...почала курити, а тепер недостатньо сили волі кинути....викуривши сигарету вбиваю час, заморюю черв''ячка і заспокоююсь.

Леона, 21 рік
- Не курю, тому що куріння вбиває. Окрім цього, це не тільки хворі легені, але й карієс і неприємний, характерний тільки для курців запах.

Олег, 20 років
- Курю - немає стимулу кинути.

Отже,
Куріння призводить до небажаних хвороб,
І є ймовірність від мами получити в лоб.
Димок цей, є для всіх шкідливий
Від нього постраждаєш ти,
А ще твій друг невинний.
Тому мерщій кидай палити!
В майбутньому тобі ще дітей родити!
Якщо не хочеш, щоб вони були зелені,
Краще зараз подбай про свої легені.

Зображення
Коментарі