Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Вчора у міській раді м.Жовква відбулася презентація нової Програми ЄС для культури та креативних індустрій у країнах Східного Партнерства.

7 липня у міській раді м.Жовква відбулася презентація нової Програми ЄС для культури та креативних індустрій у країнах Східного Партнерства.

Як наголоисив Олекксандр Батенко, представник Міністерства культури, "Програма Європейського Союзу - Східного Партнерства «Культура і креативність» розпочинає роботу в липні для підтримки культурних та креативних секторів і збільшення їхнього внеску у сталий гуманітарний, соціальний та економічний розвиток в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні".

Він також зазаначив, що "Програма буде працювати з такими темами, як управління проектами, культурне лідерство, дослідження у сфері культури, просування культурного продукту, фандрайзинг, культурна журналістика і комунікації. Програма буде сфокусована на чотирьох основних компонентах, що включають в себе практичні дослідження, тренінги, інформаційні кампанії та надання можливостей для міжнародного культурного співробітництва"

О. Батенко також продемонстрував на відео-слайдах основні активності програми, які включатимуть майстер-класи, інтенсивні тренінги, освітні онлайн-платформи, навчальні тури і партнерські заходи, що дозволять формувати мережі зв''язків між громадськими і приватними культурними організаціями, представниками уряду і громадянським суспільством.

Хоч це і регіональна програма, вона буде в значній мірі зосереджена на потребах та особливостях кожної з країн за допомогою місцевих координаторів, які будуть невід’ємною складовою основної команди. Програма буде реалізовуватися протягом трьох років. Бюджет Програми складає близько 4,2 млн. євро.

"Потреба в партнерстві між державними інститутами, громадянським суспільством і приватним сектором в культурі є центральною для кожної сучасної держави. - сказав Олександр Батенко.

Він також назвав адресу Офісу програми у Києві, який співпрацює з Міністерством культури у питаннях реформування управління культури, напрацювання стратегічних документів, приєднання до програми «Креативна Європа».

У результаті конкурсного відбору, з України в програму відібрано два міста Луцьк і Жовква.

Сьогодні на зустрічі було обговорено декілька ідей, які можуть бути реалізованими в ході проекту.

В роботі семінару взяв участь начальник управління охорони культурної спадщини Андрій Левик, голова міста Жовкви Петро Вихопень, директор ДІАЗ у м.Жовква Володимир Герич, головний архітектор Жовківського району Орест Цап, в.о. керівника відділу культури і туризму Галина Фесюк, інші члени Робочої групи, представники та журналісти

https://www.facebook.com/culturepartnership.

ДОВІДКОВО із сайту мІнкульту: Культурні та креативні сектори включають в себе архітектуру, архіви, бібліотеки та музеї, художні ремесла, аудіовізуальні мистецтва (кіно, телебачення, відеоігри і мультимедійні продукти), матеріальну і нематеріальну культурну спадщину, дизайн, фестивалі, музику, літературу, перформативні мистецтва, видавничу справу, радіо і образотворчі мистецтва. Всі разом вони надають робочі місця 8.3 мільйонам громадян Європейського Союзу і мають сукупний прибуток у розмірі 558 мільярдів євро. При цьому культурні та креативні індустрії демонструють кращі темпи економічного зростання, ніж виробництво і сфера послуг.

Зображення
Коментарі