Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Дитяче свято у Надичах: Захистиш дитину – збережеш Україну

1 червня - Міжнародний день захисту дітей, що припадає на перший день літа. Що є на землі світлішим, відкритішим та довірливішим, ніж юне, дитяче серце? Як щиро та переконливо воно сприймає добро, правду, несправедливість і водночас не цурається кривди, несправедливості, гріховних вчинків. Адже дитина – не цілком зріла особистість, однак все ж є представником людського роду та держави. Недарма Бог учив людей, аби кожен із них вирізнявся щирістю, добротою та вірою, подібною дітям. Важливо пам’ятати, що наші діти – це будівниці цеглинки народу, держави, що складають єдиний національно-духовний та культурний організм.
Завжди активний та охочий до проведення культурно-масових та інформаційно-пізнавальних заходів кущ бібліотек Надичівської сільради організував у п’ятницю в бібліотеці с.Надичі черговий захід «Щасливе дитинство», присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Головним організатором та ведучою свята стала Світлана Берник, а також бібліотекарі Марія Демко (с. Сулимів), Ірина Волошко (с. Віднів) та Ольга Берник (с. Нове Село). Душею святкового дійства, як і годиться, - діти, зокрема учні молодших, подекуди старших класів, що прибули у Надичі із сусідніх сіл.

Захист дитинства у цілому світі –
Це місія честі, любові, добра.
Заради майбутнього треба нам жити –
Прекрасне і вічне нехай не вмира. -

Такими красивими словами розпочала захід керівник Світлана Берник. І це свого роду преамбула до свята. Варто наголосити, «Щасливе дитинство», як святково-урочисте дійство супроводжувалося ще й виконанням міні-концертних дитячих музичних композицій, віршів, різноманітними рухливими та інтелектуальними іграми, конкурсами.
Так ведучі заходу, учениці 10 класу Куликівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олена Кубра та Христина Кожушко, одягнені у барвисті вишиванки, співали пісні про Україну, матусю. любов. І хоча свято стосувалося безпосередньо дітей, помітну роль відводили темі материнства та виховання. Оскільки, мати – це початок буття, найцінніший скарб для дитини, а її любов є незбагненною та вічною.
На свято також завітала представник із ЖРЦСС (сдм), психолог Оксана Несторко. Спершу вона ознайомила присутніх з історією Міжнародного дня захисту дітей, а потім влаштувала для дітей ігрові дійства. Оксана Ігорівна привезла для маленьких учасників призи: канцелярські товари, іграшки, шоколадки та солодощі. Психолог допомагала проводити конкурси, а переможців у них визначали присутні бібліотекарі. Наприклад, у конкурсі на найкраще та найбільше знання загадок перемогла учениця 6 класу Сулимівської ЗОШ І-ІІ ступенів Христина Пірус. Відповідно найуважнішим і найкмітливішим у відгадуванні загадок виявився маленький Дем’ян Сеник із Стронятинської ЗОШ І-ІІ ступенів.
Виконавцем найкращої пісні стала учениця Сулимівської ЗОШ Тетяна Цвик. Ось рядок з її композиції:
Наша мама є найкраща в світі,
Вона нам, як сонце, в житті світить.
Мама самий кращий для нас друг.
Як люблю тепло її я рук.
А учень 3 класу Сулимівської школи Дмитро Лисий розказав найзадушевніший, найбільш захоплюючий віршик про малечу, що непослухом засмучує маму, ранить її любляче серце.
Не обійшлося і без голови сільської ради Михайла Нестора, який гідно та люб’язно привітав дітей з їхнім святом. А на завершення вся малеча зібралася за святковим столом, продовжуючи ігри та забавки.
Як сказала бібліотекар Марія Демко: «Важливо аби наші діти усвідомлювали не лише батьківський захист та турботу, але й те, що вони проживають та є громадянами демократично-правової держави, яка забезпечує для них декларативний надійний захист.»

Любов ДЕМКО,
студентка факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі