Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Аж дві пам''ятки архітектури попадуть в ЮНЕСКО із Жовківщини

15 червня, у Львівській обласні державній адміністрації відбулася нарада, яку провів заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Губицький щодо стану підготовки внесення у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО спільної українсько-польської транскордонної номінації «Дерев’яні церкви українських і польських Карпат».

Відкриваючи нараду Володимира Губицького, оголосив про те, що з кожної країни відібрано по 8 пам’яток дерев''яної архітектури, які є унікальними взірцями пам’яток культурної спадщини – храмів лемківської, бойківської, гуцульської та галицької шкіл, що зберегли свою автентичність і можуть розглядатися як потенційні кандидати для занесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Він також повідомив, що від Львівської області до цього списку потрапило 4 об’єкти: церква Святого Юра у м. Дрогобич, церква Собору Пр.Богородиці у с. Матків Турківського р-ну, та два храми із Жовківського району - церква Святого Духа в с. Потелич і церква Святої Трійці у м. Жовква.

Заступник голови Львівської ОДА додав, що станом на сьогодні, за інформацією із Центру Світової Спадщини ЮНЕСКО номінація (заявка) дерев’яних церков карпатського регіону у Польщі та Україні відповідає всім технічним вимогам, встановленим у нормативних вимогах щодо повноти перевірки номінацій до Списку всесвітньої спадщини.

Після надання доступу делегації ІКОМОС для проведення оцінювання та обстеження об’єктів буде підготовлено і передано заявку на конгрес ЮНЕСКО.

«Зараз необхідно провести ряд практичних заходів з підготовки номінованих об''єктів для огляду експертом ІКОМОС. Для цього робочою комісією з підготовки об’єктів, за участі управління охорони культурної спадщини, було проведено обстеження всіх номінованих об’єктів і підготовлено перелік робіт, які необхідно провести на цих об’єктах. Крім цього було скеровано листи до голів райдержадміністрацій Турківського і Жовківського районів про проведення ямкового ремонту доріг, що ведуть до населених пунктів, де розташовані храми» - зазначив під час наради Володимир Губицький.
На нараді був присутній заступник начальника управління охорони культурної спадщини ЛОДА Левик А.С. Він доповів про участь ОЛДА в утриманні та реставрації пам''яток номінованих до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про результати огляду чотирьох об''єктів номінованих до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за висновками виїзних нарад доповів директор Державного історико-архітектурного заповідника у Жовкві В.П.Герич. Він також оголосив про роботи, які потрібно виконати на об''єктах - дерев''яних церквах області номінованих до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО для інспектування експертом ІКОМОС. Про участь у підготовці об''єктів номінованих до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО до приїзду експерта ІКОМОС інформували голови Жовківського, Турківського районів та голова міста Дрогобич.
На нараді були також присутні - заступник міського голови м.Жовква Роман Щур, керівник відділу культури і туризму Жовківської РДА Степан Кунинець, головний спеціаліст відділу культури і туризму ЖРДА Галина Фесюк, настоятель церкви Святої Трійці в Жовкві о.Василь Батюк та представники з Дрогобича і з Турківського району.

Зображення
Коментарі