Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

В Жовкві відбулося вшанування Прапора України та прапорів Жовківського району і м.Жовква

23 серпня на флагштоках у м.Жовква знову заяскравіли три прапори, зокрема прапор України, Жовківського району і м.Жовква.

0 8.30 біля районного Народного дому сформована колона направилась до центру міста на площу вічеву. Першим ішов прапоронесець Володимир Копатинський, за ним - учасники дитячої хореографічної студії «СТАН», які несуть три прапори: державний, прапор Жовківського району і прапор м.Жовква, далі - представники влади, інші учасники ходи.

Захід розпочав ведучий Максим Правець словами

- Шановні учасники урочистого вшанування Державного Прапора України!
Враховуючи багатовікову історію українського державотворення, державну символіку незалежної України та з метою виховання поваги до державних символів України встановлено “День Державного Прапора”, який з 2004 року відзначається щорічно 23 серпня.
Національна традиція Державного прапора України формувалася упродовж кількох тисячоліть. У своїй символіці вона поєднує народний, релігійний та державний аспекти: жовта і синя барви та тризуб. Такий вигляд має сучасний прапор України, який є втіленням національної єдності, честі, гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення українського народу.
Під його знаменням ми прийшли до проголошення самостійності України, а сьогодні під синьо-жовтим Прапором захищаємо кордони України на Сході нашої держави.
Традиційно, поряд із держаним прапором України на центральній площі Вічевій у м.Жовква піднімаємо прапор Жовківського району та м.Жовква.

На запрошення ведучого священики відправляють молитву і посвячують прапори.

Про значення українського прапора у час сьогодення запрошується до слова депутат районної ради, директор Куликівської загальноосвітньої школи Гнатюк Тарас Миколайович.
- Коли як не сьогодні, питання про Незалежність держави, її цілісність та свободу народу постає особисто гостро. Україна вкотре переживає страшні випробування. За нашу державність і суверенітет проливають кров мужні сини України. У такий тяжкий час ми повинні бути єдині, зі спільною метою - Незалежністю України. Хай серця кожного наповняться гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.
У повазі до національних символів, до яких належать герб і Державний прапор України, проявляються громадянська самосвідомість і готовність обєднати сили і перемогти ворога. У цьому полягає патріотизм, любов до своєї батьківщини, гордість засвою історію.
Державний прапор України - це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
Українське сполучення синього та жовтого кольорів - одне із найдавніших серед сучасних національних прапорів. Воно походить від гарба Галицько-Волинського князівства, землі, яку у XIII ст. літописці називали Україною.
Жовто-синій прапор (із жовтою смугою вгорі) був державним символом Української Народної Республіки у 1917-1920 роках.
Павло Скоропадський - голова Української держави, у 1918 році змінив порядок кольорів на синьо-жовтий.
28 січня 1992 року синьо-жовтий стяг було визнано Державним Прапором України, що закріплено в 20 статті Конституції України.
День Державного Прапорва України - це визначний день для усіх поколінь. Це - данина поваги символу держави, що пройшов довгий, героїчний і трагічний шлях. Під рідним прапором українский ннарод утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Благородні кольри неба і пшениці символізують велику працю українських людей від сходу до заходу, від півдня до півночі України. Патріотизм , любов до Батьківщини, почуття національного єднаня народжується в наших серцях, коли звучить Державний Гімн і майорить Державний Прапор України.
Що означають українські символи для сьогоднішнього покоління і загалом українського народу? За короткий час український прапор став віддомим у всьому світі. А військові події на Сході України ще вище і більше підняли знначення нашого прапора - з ним ідуть в бій, з ним ідуть на передову, з ним - ідуть гордо, з піднятою головою військові, ті, що захищають Україну чи служать у лавах Збройних сил України. І сьогодні від кожного з нас залежить зміцнення визнання, адже воно визначає авторитет держави, авторите державної символіки - державного Прапора України."

Надалі ведучий запросив підняти Держаний Прапор України Голову Жовківської районної державної адміністрації -п.Надію Щур та батька Героя України, Героя Небесної Сотні Анатолія Жиловаги - Григорія Жиловагу.
Довідка: Анатолій Жиловага із м.Дубляни. Ззагинув у Києві 20 лютого 2014 року. Про останні хвилини його життя розповідають моторошні кадри з Майдану, в яких батьки розпізнали свого сина. У пом’яті друзів , знайомих та родини Анатолій залишився мужнім, відважним, надзвичайно працьовитим.

Підняти прапор Жовківського району запрошено голову Жовківської районної ради Романа Васильовича Горбаня та дружину загиблого учасника АТО Збишко Володимира Івановича - Віра Степанівні Збишко
Довідка: Володимир Збишко із м.Рава-Руська, старший лейтенант, заступник командира роти з озброєння 24-ої окремої механізованої бригади. Загинув 21 січня 2015 року в бою за блокпост №31 на трасі «Бахмутка» поблизу селища Фрунзе Словяносербського району на Луганщині під час евакуації поранених співбратимів. Указом Президента України №270 від 15.05.2015 р. нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) за «Особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті Державного Суверенітету та територіальної цілісності України , вірність військовій присязі» .

Підняти прапор м.Жовкви запрошено міського голову Петра Вихопня та Ріпака Андрія Олександровича, який народився у с.Воля Висоцька.
Довідка: Учасник АТО, службу проходив у 43-му окремому мотопіхотному батальйоні солдатом. У липні 2015 року отримав осколкове поранення в боях під Горлівкою, в с.Новгородське. У серпні 2015 року отримав контузію..Указом Президента України від 21.10.2015 р №597 нагороджений Медаллю «Захисник Батьківщини»
(Учасники підходять до флагштків, причіпляють прапори і під звуки Гімну піднімають прапори)

На завершеня звучить мелодія. Флешмоб виконують учасники хореографічної студії «STAN».

Над Жовквою розступилися хмари. Посвітліло. Отож пам’ятаймо, що символами України є чисте небо – символ миру та пшеничне поле – символ достатку, тому завжди оберігаймо ці святі символи.

-

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі