Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Працівники галузі культури працюють на збереження традицій

Протягом передпасхального тижня у Жовківському районі працівники закладів культури готувалися до свят разом із громадами своїх населених пунктів по-різному. У  Народних домах сіл Кулява, Пили, Вязова, Деревня, Гряда, Боянець, Шабельня, проходили майстер-класи, інші - проводили конкурси пасхальних рушників.. писанок і крашанок, кошичків, а в деяких - дивилися фільми "Страсті Христові".

Звичайно, кожен працівник провів прибирання біля свого закладу. Хоч маю запитання до місцевих жителів: невже нікому не хотілося просто прийти й допомогти нашим працівникам прибрати чи бодай щось файне принести на свята у заклад культури? Це ж Народний дім - храм духовної культури! Жаль, що наразі таких випадків не знаю.

І ось настали Пасхальні дні! Здебільшого культпрацівники є активними парафіянами, тому вони чергували у храмах біля плащаниці, співали у церковних хорах, допомагали священикам, а дехто - прибирав могили і пам'ятники, які сам за собою закріпив. А після святкових Літургій у неділю та у вівторок - організовували водіння гаївок за що велика їм вдячність, адже тим самим вони зберігають і вшановують традиції наших пращурів.  Вони гарно з дітьми веселилися, як ось у Завадові, де діти, молодь співали гаївки, бавилися. З найменшими водили Подоляночку, бавилися в котика і мишку, та водили гаївки "Грушечка", "Гаряча картопля". З старшими- "ременя", "поцілуночки", " нумо, заплетімо шума", "сім п'ятнадцять", " статуї", "слона".

Вже у четвер стало відомо, хто переміг у конкурсі мікропроектів. Радісна звістка: дев'ять закладів культури із 19 - перемогли. Вітаємо керівників закладів культури, ініціативних груп, що повірили і постаралися зібрати кошти з громади, від спонсорів, завдяки чому будуть робити ремонти чи придбають крісла, озвучення і одяг сцени для Народних домів та бібліотек, зокрема населених пунктів Куликів, Костеїів, Звертів, Артасів, В.Передримихи, Воля Гамулецька, Пирятин, Смереків та Глинськ.

Приємно вражає активність молодих керівників і старшого віку, з досвідом і тих, хто щойно прийшов. Їм не потрібно декілька разів нагадувати про посадові обов'язки, вони знають свою роботу, ініціюють креативність, вносять нове забарвлення у культмасові заходи , тому цьогоріч у районі пройде близько 50 фестивалів і Днів села..

Але сьогодні стоїть гостре і болюче питання - активне відвідування культмасових заходів, виховання молоді в національно-патріотичному дусі, адже саме зараз, коли в Україні йде війна, батьки повинні розуміти, що народити сина для себе, своєї родини, це - людський егоїзм, його потрібно виховати так, щоб він любив свою родину і Україну, завжди став на захист батьків та своєї держави, лише тоді будемо спокійно жити на своїй землі. Тому на концерти, фестивалі. творчі вечори важливо приходити не самому, а з дітьми... Дехто скаже "Не цікаво!". А що дитині є цікаво? Кафе, бари і ресторани, де звучить ненормативна лексика, російський шансом і зовсім непристойні сучасні танці? Зрештою, кожен обирає шлях самостійно, але важливо у дитинстві показати батькам ту стежину, якою маємо йти, а не падати.

Сьогодні побутує думка, що без грошей людина нічого не варта? А чому б не наголошувати, що тільки культурна і розумна людина може своє життя зробити вартісним і багатим. Може, якщо не буде постійно нагадувати собі, що світом правлять багаті. Зрештою, хто ж проти багатства? Але над його накопиченням теж варто багато працювати з розумом.

Із світлом Христового Воскресіння у кожний дім прийшли віра і надія в те, що життя - це весняна розквітла гілка, яка повинна з літом розпуститися, а по осені дати свої плоди, щоб взимку не жаліти за втраченим часом.

Розпочинається весняно-літній період, коли культурно-масові заходи мають залучати місцеве населення і туристів, зрештою, кожний фестиваль має свій колорит і фольклорну родзинку, яку потрібно зберігати для нащадків.

Пропоную співпрацювати з відділом культури і туризму Жовківської РДА задля збереження та розвитку галузі культури Жовківського району, в якому функціонує 64 Народних доми, 68 бібліотеки, дві дитячі школи мистецтв. музична школа, Народний музей отця Маркіяна Шашкевича і кінотеатр ім.Тараса Шевченка у м.Жовква.

Христос Воскрес!

 

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі