Вшанування жертв села Сагринь, що було спалене та винищине у березні 1944 року

Працівники відділу культури і туризму Жовківської РДА Львівської області спільно з представниками відділів адміністрації та Президентом України Петром Порошенком, 8-го липня 2018 року, вшанували жертв села Сагринь, що було спалене та винищине у березні 1944 року.

У межах вшанування відбулось офіційне відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули у 1944 році у селі Сагринь Люблінського воєводства у Польщі. Понад дві тисячі учасників спільно помолилися за загиблими українцями в Турковицькому Свято-Покровському православному монастирі. Опісля, українці з Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та Об’єднання українців у Польщі поклали квіти та лампадки до Меморіалу, заслухавши доповідь Президента України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.

Довідково: 10 березня 1944 року українському селі Сагринь (нині Грубешівський повіт, Люблінського воєводства Польщі) за різними даними загинуло від 800 до 1200 цивільних мешканців, 70% яких – люди похилого віку, жінки та діти.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі