505-а річниця с.Волиця

Справді, чудове село Волиця...І наші працівники культури ...круті...Таке свято організувати...- відзначення 505-ої річниці від першої згадки про село.

Для чого потрібні такі свята? Для того, щоб нагадати кожному з нас, що українці - корінний, багатий на звичаї і традиції, народ, що у нас є культура, ми освічені, розумні і взагалі, вихідці із наших терен розбудовують світ. Із Волиці теж десятки відомих людей виїхали за кордон, ні, не мені судити, чому поїхали, але вони і там, за кордоном, працьовиті, досягають висот на славу України, а сотні молоді, яка має вищу освіту, реалізовують свої знання різними шляхами, хоч, я теж не кажу, що це правильно, проте вони стають освідченішими; як також десятки чоловіків захищають сьогодні нашу Україну на війні, що на Сході України. Чи ви гадаєте, що без проведення цих акцій нам стане легше жити? Не думаю, бо дух українців повинен мати високе, як тепер прийнято говорити, IQ. А його може підняти лише розумне, виважене слово, подяка за те, що людина доброго робить, а ще згуртування.. Гуртуймося, бо ми того варті.

Отже, на початку концертної програми, як зазвичай, людей було мало... Чому волинці не йшли дивитися на своїх дітей... не зрозуміло... Кажуть, врожай у спекотне літо збирали, кажуть, працьовитий день шкода було опускати...Може?! Погоджуюсь..Але під вечір, коли приїхав Скорпіон...ой вже прийшли...зібралося сотні молоді... дорослого населення..Прийшли послухати українського співака...Що ж.. Але у цьому селі є десятки творчих співучих молодих людей, є Оксана Заремська, є Катя Заремська, всіх не перечислю, але це ті, що вартують уваги, і вартувало було їх односельчанам почути, бо саме молодь, учасники художньої самодіяльності, вже малі артисти, робили святкову програму для своїх земляків...І мене ця програма найбільше зацікавила... Бо хто, як не місцева молодь, місцеві мешканці будуть творити і надалі культурний простір. А ще сусіди..із Гійче, Равського, Нової Кам'янки, Рави Руської, Синьковичів приїхали привітати...із святком мешканців села. І, звичайно, на свято приїхала районна влада. Так, подячне слово за вагомий внесок у розвиток сільської громади, культури, економіки завжди потрібне. А як інакше?! Люди заслуговують на увагу, ті, що працюють, прославляють своє село, захищають свою Україну. Хай на них інші рівняються.
Я, до речі, як бачу хороших людей по селах, аж заздрісно стає, що не можу таких справ добрих робити... Мабуть, якась лінь є у мені, або недостатньо знань.. Не знаю. Приємно вражена першою частиною свята у с.Волиця, зустріччю із о.Богданом із Черкащини, вихідцем цього села, депутатами, жителями села, яких давно добре знаю.

І головне, дякую своїм працівникам культури - бібліотекарці Валі Пістун та завідувачці Народного дому Анні Довгун за добре організоване свято, бо як кажуть "де згода у сімействі, там радість й чистота". Так і було. Всі гуртом створили чудову атмосферу свята.
Одним словом, МОЛОДЦІ.

 

Автор статті начальник відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі