Свято села у с.Нова Скварява

Свято села, фестин села...Що це?Відпочинок чи гуляння, пригадування традицій чи програма культурного заходу? Кожний думає по своєму.
А я аналізую колишні минулі святкування, коли фестин відбувався до 1939 року. Тоді організаторами фестин було товариство "Просвіта" , яке головно очолювали украінські патріоти, активісти села, священики. Про що йшлося, адже тоді люди жили теж в умовах щоденних воєн, різних політичних баталій та окупованоі влади в Украіні. Але у такій ситуаціі активісти проводили фестин, бо там звучала украінська пісня, читалася патріотична поезія, говорилося про зміст життя, а щонайважливіше піднімався дух волі і свободи народу.
З цього приводу по населених пунктах району теж проводимо Свяиа Сіл, свого роду культмасові фестини, організаторами яких є сільські заклади культури та місцева громада, але чомусь не просвітяни до яких колись належала активна громада села. Сьогодні дивлюся на все із позиціі мешканки будь-якого села і розумію,як нелегко організувати масштабний масовий захід одному культпрацівнику, без сільських активістів...Тому там, де є дружня активна інтелігенція села, все виходить добре.

Ось як у Новій Скваряві пройшло величне свято, де спільними зусиллями сьогодні відбувся масовий фестин за участю сільського голови, священика, директора школи, культпрацівників, активістів, а також земляка, родичі якого живуть у Новій Скваряві, Ігора Нетлюха.Це він організував чудовий концерт за участю Маряна Шуневича, Каті Заремськоі, Аліни Демянець.
Програма була чудовою. СІльський голова відзначив односельчан подяками і грамотами, голова РДА вручила подяки іншим людям, а мені припала місія вручити грамоти активним культпрацівникам та учасникам художньоі самодіяльності села.
Чудовий концерт, багато задоволення і емоцій, творчий потенціал...Все гарно...
І хоч природа трошки пострахала новоскварявців дощем, і вони втекли під гілки дерев, все ж чудовий концерт відбувся у Народному домі с.Нова Сварява

 

Автор статті начальник відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі