Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль "Борщівська вишиванка"

Борщ ів на фестивалі "Борщівська вишиванка"?!

Саме так може запитати кожний, хто зустрінеться на вашому шляху, коли будете повертатися із всеукраїнського фольклорно-митсецького Фестивалю "Борщівська вишиванка" і який цьогоріч відбувся 8-9 вересня у м.Борщеві Тернопільської області.

Зрештою, відповідно запрошення колег із відділу культури і туризму Борщівської РДА, працівників Будинку культури, я маю честь вже другий рік підряд прийняти участь в розкішному галицькому Фестивалі, а отже, разом з колективом представити Жовківщину у цьому гарному українському містечку.

Коли вже вдруге ми збиралися їхати до Борщева, десь самі так думали: як не скуштувати страву, що збирає вже 11-тий рік так багато навколо себе людей, небайдужих до української страви, тих, які вшановують українську вишиванку і шанують воінів, захисників України, які сьогодні захищають рідні землі від московського ворога.

Фестиваль вишиванок сьогодні можна по праву назвати Фествалем КУльтури, бо він зібрав навколо себе небайдужих людей, тих, які змалечку виховуються у патріотичному дусі, розумінні, що пісня, танці, українська вишиванка - це те, що індетифікує молодь, як українець, а вбрання показує відношення до своєї культури, традицій, мистецтва.

Невелике містечко Борщів Тернопільської області 8-9 вересня знову наповнилося яскравими барвистими фарбами свята і повністю перевтілилось у щасливу велику українську родину.

Вперше фестиваль пройшов 9 вересня 2007 року – тоді він називався "В Борщівському краї цвітуть вишиванки".

У цьому році свято відкрилося урочистою ходою учасників фестивалю та покладанням квітів до пам’ятників та визначних пам’яток Борщева.

Одночасно з фестивалем вишиванки проходив і гастрономічний фестиваль "Борщ-їв".,в якому взяв участь і наш Фольклорний колектив "Вишиванка" Народного дом с.Лавриківв.

І як вже тут заведено, кожний населений пункт Борщівського району представляє свій борщ, який за самобутніми рецептами готують місцеві господині, бібліотечні працівники організували презентацію вишиванок, а художньо-мистьцьку програму представили працівники відділу культури Борщівської РДА . Тисячі підприємців заповнили свою пристність вишиванками, борщами, а майстри на народні умільці своїми виробами.

Насичена культурно-розважальна програма за участю відомих музичних виконавців України включила у себе привітання від Народного депутата України, молитвою за Україну священиками міста, нагородженням та відзначенням кращих із кращих жителів району та фотовиставкою проекту "Борщівська сорочка з узором ріллі і кровю окроплена доля її".

P.S

Борщевська вишита сорочка унікальна – на білому домотканому полотні вона шита чорними нитками. Фестиваль покликаний продемонструвати багатство борщівської вишивки та її оригінальність. Програма свята, як завжди буде насиченою, веселою, цікавою, пізнавальною і смачною, оскільки відвідувачі зможуть не тільки насолодитися народною музикою, піснями, танцями, а й спробувати різні види справжнього українського борщу.

 

Автор статті начальник відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі