Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Украінський науковець повернув Мексиці іі історію

У мексиканському місті Мерида в березні цього року встановили пам’ятник на честь українського науковця Юрія Кнорозова, який розшифрував писемність майя і таким чином повернув Мексиці її втрачену історію.

Таке відкриття стало світовою сенсацією

У 1956 році уродженець міста Південне Харківського району Юрій Кнорозов захищав кандидатську дисертацію на тему “Повідомлення про справи в Юкатані” Дієго де Ланди як етно-історичне джерело”. В цьому дослідженні науковець показував, як він розшифрував писемність майя – ключовою ідеєю стало те, що ті символи, які збереглися – це не літери і не окремі слова, а склади. Доповідь вченого продовжувалась всього 3,5 хвилини, а комісія постановила одразу призначити йому ступінь не кандидата, а доктора наук”, – йдеться у повідомленні.

Справа в тому, що дешифровка вважалась чи не неможливою – надто мало збереглося писемних артефактів майя. У 1562 році єпископ Юкатана Дієго де Ланда спалив грандіозну кількість книг та інших пам’яток цієї культури – базувати дослідження доводилося на зовсім нечисленних прикладах.

Відкриття дуже швидко стало світовою сенсацією, а в Латинській Америці дослідник перетворився на своєрідний об’єкт культу. Однак вперше побувати на батьківщині майя Юрій Кнорозов зміг тільки у 1990-му, коли його запросили в Гватемалу – до цього він лише один раз від’їжджав з СРСР.

У 1999 році науковець помер від інсульту, однак у Мексиці його досі пам’ятають. Оскільки перший пам’ятник на його честь встановили в 2012 році в Канкуні, другий – у березні 2018 року в Меріді.

Монумент знаходиться поруч з Великим музеєм світу майя, його автором став скульптор Пачеллі. На триметровому пам’ятнику зображений Юрій Кнорозов з улюбленою кішкою Асею на руках.

 

За матеріалами: 

http://zl-ua.news/ukrajinets-yakyj-povernuv-meksytsi-jiji-vtrachenu-istoriyu/?fbclid=IwAR32WIkqCVQ8Knv4t1FEOiyNmauzxjgsDQbmyplxHQTFmnFcpAb_zRXV_zw

Зображення
Коментарі