Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Учасники Книжкового дворика взяли участь у фестивалі "Книжковий Миколай" у Херсоні

Траєкторія руху Книжкового дворика - Львів-Херсон

або ІІІ Південний фестиваль книги та читання "Книжковий фестиваль у Херсоні - відбувся

Протягом 14-16 грудня у м.Херсон проходив ІІІ-й південний фестиваль книги та читання "Книжковий Миколай", що відбувся завдяки ініціаторки Люби Хомчак та Львівської і Херсонської обласних державних адміністрацій, у співучасті з письменниками, видавцями, журналістами та іншими волонтерами, що наразі символічно називається Книжковим двориком.

Фестиваль ініціювали з метою підтримки української книги, популяризації книгочитання, завязання нових дружніх стосунків між творчими особистостями...

Майже 50 учасників Книжкового дворика вже вкотре вирушають на книжкову толоку, незважаючи на різні прояви погоди... А погода, як і люди, часто примхлива.

Як і цього разу. Долаючи відстань 1100 км в одну сторону, комфортний автобус наповнили однодумці, творчі особистості з активною громадянською позицією, харизматичні та привітні. Якщо виразитися одним словосполученням "велика родинна" поїхала у Херсон.

Ввечері Львів проводжав нас снігом, дещо забіленими дорогами, та вже зранку, ближче до півдня, ми відчули степлене повітря. Херосон, як і херсонці, зустріли нас у палаці "Ювілейний" тепло та гостинно.

Цього дня ряд письменників відразу поїхали на літературні зустрічі із читачами, інші, в тому числі видавці, працювали на локаціях з реалізацій книг, дехто проводив із читачами презентацію у залі палацу. О 14.00 годині на Херсонському телебаченні відбувся запис передачі "Новини дня" з гостями-письменниками зі Львова та Києва, як також ряд інших телеканів та журналістів різних видань проводили промоцію неординарного культурного заходу, брали інтерв'ю, записували враження відвідувачів та учасників фестивалю. Було таке відчуття, наче ця подія - одна із найвеличніших у Херсоні.

У другій половині дня посеред залу павільйону організатори Херсонської обласної державної адміністрації провели нагородження конкурсантів обласного конкурсу серед письменників, 6 (шість) з яких стали переможцями та отримали по 37 тисяч гривень на видання власних збірок.

Відрадно, що керівники обласної держадміністрації не тільки добре знають творчу інтелігенцію області, самі здебільшого креативні.

З першої хвилини прибуття нами опікувалась сама директор департаменту культури, туризму і курортів ХОДА Світлана Думанська, яка не лише режисер, вона знає творчі особистості краю, їх напрацювання, добре володіє словом, комунікабельна і креативна. Разом із нею протягом цих трьох днів з нами були: ВІктор Братан, Анатолій Кичинський, Валерій Кулик, Анна Лісова, Світлана Бондаренко, бібліотечні працівники, спеціалісти департаменту.

Наступного дня, в суботу, збільшилося читачів та дітей, адже вони прийшли на зустріч із Книжковим Миколаєм, і всі діти, без винятку, отримали подарунки. А наш львівський Миколай, окрім подарунків, ще й організував навколо себе ансамбль, який колядував Різдвяні колядки з Галичини.

На фестивалі кожний з нас мав можливість порадувати своїми творами, познайомитися та обмінятися думками з читачами, колегами по творчості, представниками громадськості влади..
Як влучно сказала літня жінка із Херсону Марія Іванюк: "Читання книги, це прояв інтелігентності, культури, а той, хто її пише чи поширює, робить увіковічену добру справу".

Ввечері ми мали можливість розмовляти з керівництвом обласного департаменту культури, туризму і курортів, представниками товариства "Просвіта", Національноі спілки письменників України.

Два дні минули скоро. В неділю до обіду ми вспіли відвідати український греко-католицький монастир, побувати в його церкві Петра й Павла, оглянути міські видатні місця, сигментику та архітектуру міста, побувати на презентаціях та літературних читаннях.

День добігав до кінця, а їхати - не хотілося.

Сказати по-правді, не знаю наразі країни, де б влада повністю брала на свої плечі культурно-мистецькі заходи, тому щось вдається, дещо не виходить.. Завжди є помилки і невдачі, але лише не розумний буде зациклюватись на помилках, а той, хто працює, примножуючи славу своєму краю, зробить висновки і буде продовжувати свою трудомістку працю. Тому, дай Боже, херсонцям лише процвітання!

Як на мене, організація Книжкових толок в Україні має феноменальне і глобальне значення у галузі книгочитання і книговидання, і ним, як стратегією культурного розвитку в державі, повинна опікуватися влада, парламент з депутатами, інші культурні діячі, як це роблять на Херсонщині.
Цікаво, що тут глибоко шанують традиції Сковороди, відроджують туризм та опікуються пам'ятками.

Що ж, вдалого продовження доброї справи і нагороди від Святого Миколая усім , хто приклався до організації креативного, вдало продуманого і актуального Фестивалю "Книжковий Миколай"

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі