Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Підземна Полтва у Львові - святкова..

Львівські діггери оприлюднили неймовірні святкові фото підземноі річки Полтви у Львові.

Отже, команда львівських діггерів поділилась святковими світлинами підземної річки Полтви. Фотографії оприлюднив користувач Stinger, на сайті explorer.lviv.ua.

Фотографії підземелля подекуди просто вражають. Особливо цікаво,те що річка Полтва зараз є нічим іншим, як каналізаційною артерією міста, і умови зйомки м’яко кажучи не були приємними та легкими.

Для довідки: річка Полтва протікала на місці сучасного проспекту Свободи, що бере початок з джерел в районі теперішнього парку «Погулянка». За свідченнями істориків, нею ходили рибальські барки — від Львова аж до Балтійського моря.


Був серед Полтви й острів — зараз на тому місці площа Адама Міцкевича. Проте згодом річку пустили під землю. Вхід у підземелля веде через  кам’яні сходи.

Підземелля шириною десь метрів із 6-7, стеля напівкругла як арка.

По середині із величезною швидкістю пливе річка, течія швидка за будь-яку карпатську. А по обидвох берегах кам’яний тротуар.

У підземеллі суцільна темрява. Не дай Бог, аби ліхтарик упав у річку і не було запасного – можна звідтам не вибратися. . . 

Під оперним є дві притоки..

Одна притока витікає з-під Городоцької. Є заморовані стіни.

Колись це були ходи із підвалів будинків, а потім їх замурували, аби запобігти терористичним актам. Спершу як до Львова приїжджав Брежнєв (чи Хрущов), а вдруге більшість дір замурували за приїзду Івана Павла Другого.

Полтва – притока Західного Бугу (тобто усі львівські нечистоти пливуть територією Польщі у Балтійське море). У пізньосередньовічні часи Полтва була судноплавною, принаймні рибацькі барки доходили нею від Балтійського моря до Львова. Наприкінці ХІХ століття міські урядники вирішили, що річка приносить лише шкоду – забагнюченість місцевості, міріади мух, комарів, малярійна загроза, сморід (Вігіпедія).

Полтва часто виходила із берегів, затоплювало прибережну частину міста. Останній вилив Полтви був 1872 році, вода виступила аж на Гетьманські вали (проспект Свободи), а Марійська площа (площа Міцкевича) виглядала тоді як одно велике багнище (lviv.ridne.net). Тому вирішено замурувати річку і перетворити її у каналізаційну систему. Процес тривав кілька десятків років.

Довжина каналізації: 1870 рік – 15 км, 1903 рік – 54 км, 1910 рік – 82 км, 1939 рік – понад 150 км (mdi.org.ua).

Кажуть шо “замурування” Полтви було далекоглядним рішенням. Тільки багатьом львів'янам нині не подобається те, шо Львів – єдиний в Україні обласний центр, який не має своєї справжньої річки. етнолог Марія Шунь написала таке от “Запам’ятайте цей чорний день в історії Львова — 4 жовтня 1900 р. — відкриття Опери на воді…Прошу всіма приспущеними прапорами ООН і хвилиною мовчання щороку покутувати цей день! І хай хоч раз на рік кожному австрійцеві чи полякові буде соромно за своїх вінценосних предків. І за знищену чужу воду”.

Нині мабуть все ж важко адекватно оцінити ситуацію в тамтенші часи, видно шо цю стіну зводили за Польщі

Взагалі якщо залізти в колектор десь на проспекті Чорновола і йти проти течії, то можна пролізти аж до Оперного, потім пройтися під Шевченком і аж Грушевського. Там є розвилка: Полтва повертає ліворуч в напрямі вулиці Левицького на Погулянку, а праворуч йде її притока Сорока – до Стрийського ринку. Там знову розвилка: ліворуч йде притока Залізні Води під вулицею Стуса (там можна гуляти, але прохід дуже вузький), а праворуч притока Вульки йде в сторну вулиці Сахарова і аж до залічнизного вокзалу.

Категорично заборонено лазити у каналізацію на Стрийській, Новому Львові, Науковій, Володимира Великого та на Виговського! У всіх південних районах міста є накопичувальні колектори, які в момент заповненя до потрібної межі відкривають шлюзи і разом випускають тисячі кубометрів води за кілька хвилин! Це вірна смерть. До речі, із Стрийської, Наукової, Виговського і Патона стоки потрапляють не у Полтву, а у річку Верещицю! (beskyd.lviv.ua).

Увага матеріал - інформаційний. Не пробуйте лізти у Львівську підземну річку.

Дякую діггерам за інформацію.  Матеріали використані із сайту:

https://inlviv.in.ua/lviv/ekskursiya-poltvoyu-pidzemnoyu-richkoyu-lvova

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі