Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Музей Станіслава Людкевича у Львові повинен відвідати кожний поважаючий себе музикант

У затишному будинку по вул. Людкевича, 7 у Львові сьогодні розміщується  меморіальний музей композитора Станіслава Людкевича.

 Музей створено як філію музею Соломії Крушельницької 1995 року.

Вдова маестро, Зеновія Штундер (1927-2016), передала під музей будинок видатного композитора, музикознавця, педагога та його архів. Особливість музею в тому, що вдалося повністю зберегти інтер’єр помешкання.

На фасаді будинку – меморіальна дошка на честь композитора (автори – Василь і Володимир Одрехівські).

Майже все збережене та на своїх місцях. Кімната з фортепіано, світлини, книжкові шафи... Круті сходи на другий поверх. В спальні ліжко з кованими спинками, креденс, книжкові шафи та обрус на столі - все живе спогадами про свого господаря. Кіт Зесьо, який ще застав господиню Зеновію Штундер, охороняє будинок.

В музеї недавно відбулося відкриття виставки, яке відкрила Зубеляк Мар’яна — старший науковий співробітник, в.о. завідувача Музею. Вона представила присутнім цікаві факти з життя композитора у Львові, про плани заходів в музеї, та про проблеми музею.

Після капітального ремонту, в музеї планується стала експозиція творів.

Голова товариства "Надсяння" Соломія Риботицька, згадала м. Ярослав, в якому народився Людкевич та про відкриття меморіальної дошки Станіславу Людкевичу в музичній школі в Ярославі, товариством "Надсяння" в 1990х роках. Скульптор Петро Дзиндра, автор цієї пам'ятки, розказував про цю подію. Також Уляна Дзиндра та Петро Дзиндра подарували музею мініатюрний барельєф Станіслава Людкевича. Галина Тихобаєва, директорка Львівського музею Соломії Крушельницької розказала про плани співпраці музею з Львівською науковою бібліотекою ім. Стефаника.
Фото Ярослава Данила, члена ради товариства "Надсяння".

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі