Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Більше, ніж біль голови. Чому виникає мігрень і як її побороти?

Більше, ніж біль голови. Чому виникає мігрень і як її побороти?

Це один з найсильніших проявів болю голови. Як він виникає, наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.

Слово "мігрень" походить із грецької та означає "половина черепа". Згідно з даними міжнародного дослідження стану здоров'я людей,  мігрень посідає друге місце серед хвороб, які обмежують працездатність людини.

"Мігрень вважається генетично спричиненою хворобою, що передається здебільшого по материнській лінії. Відомо також, що ризик виникнення цієї проблеми зростає внаслідок порушення обміну деяких речовин, зокрема гормону серотоніну, — пояснює в коментарі газеті "Експрес" невропатологиня Віра Коваленко. — За статистикою, більшість пацієнтів із мігренню — жінки (кожна п'ята), і лише приблизно один з 15 чоловіків скаржиться на такий біль.

Фізілогічно мігрень — це спазмування судин головного мозку. Тоді виникає нудота, несприйняття світла, звуків чи запахів. При певних видах хвороби незадовго до нападу у людини перед очима з'являються яскраві цятки, спалахи, феєрверки, палаючі смуги, які за короткий час перекривають зір. Гострий пульсівний біль голови може тривати від декількох годин до декількох діб".

— Що провокує такі напади?

— Буває, що приводом для нападу є різка зміна погоди, споживання певної їжі, зокрема сиру, шоколаду, горіхів, цитрусових. Стрес та недосипання також належать до провокативних факторів. Утім механізми виникнення мігрені наразі досліджені мало.

— При мігрені здебільшого болить лише певна частина голови. Чому?

— Біль найчастіше виникає з одного боку голови, і, як правило, у лобно-скроневій ділянці. Це пов'язано з місцем спазмування судини. Утім буває, що болить уся голова, часом больові відчуття локалізуються у потилиці й загострюються при рухах.

— Що допомагає хворову позбутися болю?

— Спеціально розроблені препарати, їх призначає лише лікар. Крім того, людина з мігренню потребує спокою, найкраще для неї буде перебувати в темній кімнаті, де панує цілковита тиша.

— Як діагностують мігрень?

— За описом скарг. Лікар має розпитати про тривалість та періодичність нападів, про локалізацію і рівень болю.

Для діагностування застосовують також ангіографію (обстеження судин), електроенцефалографію або комп'ютерну томографію. Це робиться для того, щоб виключити інші причини болю голови (наприклад, наявність пухлин). Також пацієнтів можуть скерувати до офтальмолога.

 

Зображення видалено.

Автор: Марина Мороз

 

Матеріали із сайту       https://expres.online/health/bilshe-nizh-bil-golovi-chomu-vinikae-migren-i-yak-ii-poboroti?fbclid=IwAR2vjR3BfpFZ8e3TTYy74-tov_AYq3jLmCaPrKg9-0DrRQcDEmCV8wpQ42g

Зображення
Коментарі