Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Донеччина туристична. Унікальна екскурсія в Музеї мушлі на Азовському морі


Туризм на Донеччині - це чудова мандрівка степами у комплексі з відвідуванням музеїв та купанням в Азовському морі.

З цього приводу, 18-22 лютого управління культури і туризму Донецької обласної адміністрації, Донецький обласний Навчально-методичний центр культури і туризму організували ряд відкритих виїзних семінарів Донецькою областю по темі "Безпека туристів" (модератор , член Всеукраїнської Асоціації Гідів Галина Фесюк). Організатори включили у програму заходу відвідання музейних закладів. А так як,туристичні маршрути Донеччиною повинні супроводжувати здібні екскурсоводи, котрі не тільки орієнтуються у місцевості, а й знають, як  безпечно мандрувати та отримувати задоволення у Донецькому краю,  завідувач відділу туризму і краєзнавства ДОНМЦКТ Валентина Лимаренко розповіла музейникам про основні вимоги до проведення екскурсій на маршруті.

Тема семінару орієнтована також на те, щоб навчити чи, принаймні, пригадати безпеку у туристичній галузі й іншим працівникам, котрі задіяні у галузі туризму, зокрема музейного напрямку, велотуристи, вчителі, які часто вивозять школярів на екскурсії.

Після семінару працівники культури Донецької ОДА організували екскурсію у Музей мушлі, що розміщений у Юр'івському місцевому Будинку культури, на ремонт якого, до речі, сільська рада, вклала немалі коти.

Цікаво, що в невеликому приміщенні сільського клубу відкрився міні-музей азовської мушлі та виробів з неї. Ця подія унікальна, бо це єдиний у Європі музей такого напрямку.

 Ідея створення музею належить завідуючій Юр'івським сільським клубом Анжеліці Аполонівній Петрові, задум якої - показати свою креативну працю з мушлі відвідувачам та ствердити, що будь-який природній матеріал, це - витвір мистецтва.

В музеї зібрані унікальні зразки азовської мушлі (їх унікальність підтверджена висновками зоологічного інституту м. Києва), а також картини, які були зроблені з цього природного матеріалу.

Проект - відкриття музею цінний у тому, що сприяє підвищенню туристичної привабливості не лише Юр’ївки, як курортного населеного пункту, а й Мангушського району, в цілому. Він став корисною і довготривалою перспективою для всієї громади.

Сьогодні музей експонує сотні виробів з мушлі, картин, портретів, композицій з мушлі, а також приваблює своєю неординарністю, тому що майстриня відразу може представити не тільки майстер-клас, а й розповість історію кожного творчого доробку. Як наприклад, недавно до дня народження Леоніда Бикова - відомого актора із фільму "В бій ідуть тільки старики", що народився на Донеччині, вона створила з мушлі картину. Серед інших, є картина села Юр'ївки, портретів: Тараса Шевченка, Івана Франка, Івана Мазепи, Лесі Українки, Володимира Сосюри, Григорія Сковороди. Взагалі, ці картини дуже наближені до оригінальних портретів, але ж матеріал не простий - мушля, тому ці роботи заслуговують на велику увагу. Цікавим дорогоцінним експонатом із мушлі є писанка.
За картину "Пейзаж рідного краю", в якій мсткиня використала 15800 одиниць мушлі, та з нагоди Дня села Юр'ївка 1 жовтня 2016 року сільський клуб отримав Диплом про занесення до Книги Рекордів України.

Добре враження складає сама художниця Анжеліка Петрова, яка з оптимістичним настроєм вважає, що в кожному населеному пункті можуть бути музейні заклади, бо вони стимулюють молодь до створення прекрасного, виховують і закладають у них життєдайність і життєлюбність до рідного краю, який має багато різних чудових матеріальних цінностей, і з якими можна творити чудові елементи, в тому числі, природні прикраси

Вражає, що кожний заклад культури на Донеччині має свій музей або кімнату-музей, а працівники культури працюють на роботі так, як у кожному державному закладі - від години до години. Помітила ще одну важливу річ. Якщо у Львівській області багато закладів культури не мають котельні, хоч мали, і де вони подівалися, коли в них завжди був керівник закладу, невідомо, то по всій Донецькій області, заклади культури працювали і працюють у повному режимі, і, зазвичай, опалюються, ремонтуються.

 Музейна кімната невелика, але відома на Донеччині,. Щоб оглянути музей мушлі, потрібно проїхати з Краматорська близько 200 кілометрів. В музею також можна дізнатися про заснування села Юр'ївка, перша згадка  про нього датується 1903 роком. Його заснували декілька мешканців, що належали до Маріупольської губернії.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі