Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

XIII Книжкова толока у Миколаєві - відбулася

ХІІІ Книжкова толока у маленькому місті Миколаєві, що у Львівській області, протягом 1-3 березня 2019 року стала масштабною культурною подією, що легко можна вкласти у три слова: Магію Маленьких Міст.

Сюди з'їхалися письменники,видавці, читачі майже з усіх областей України..Чому? Тому що літературно-видавничий прошарок тримається не на державному фінансуванні, державній підтримці, а на ентузіазмі творчих особистостей. І як не дивно, позитивний імідж України на світовій арені утримують саме ті культурні та літературні особистості, які не фінансуються державою, а власними зусиллями виходять на міжнародну арену. Для порівняння із

Повертаючись до Миколаївської толоки, вважаю, що жінка, яка об'єднала навколо книги у своєму маленькому місті так багато волонтерів і однодумців, поціновувачів і любителів книги, заслуговує великого визнання. Цією особистістю сьогодні стала Люба Хомчак - активістка, громадська діячка, жінка, яка першою в Україні започаткувала книжкову толоку.

Захід відбувся у декілька сходинок чи етапів.
Першого дня, зустрічаючи гостей, пані Люба хвилювалася,мабуть, найбільше. По школах Миколаївського району роз'їхалися письменники. З цього приводу відбулося більше 30 зустрічей письменників із школярами, жителями Миколаївщини, що дало кращу обізнаність у виданні сучасної літератури та ближчому знайомству з авторами, великий поштовх до читання книги, звернення більшої уваги до Книжкової толоки, адже кожний зміг запросити школярів та вчителів у Миколаїв на свою літературну зустріч з книгою.

Другий етап толоки - наступний день, коли відбулося відкриття з вшануванням автора Гімну Михайла Вербицького. Також вперше у новій інтерпретації прозвучав Гімн Книжкової Толоки. А далі - книжковий ярмарок, актуальні тематичні обговорення творчих особистостей із слухачами, виставки майстринь народної творчості, авторські презентації книг та творчості бардів. Цікаво, що багато заходів відбувалося у Палаці культури м.Миколаїв одночасно, але на кожному протягом дня були глядачі.

На закінчення суботнього дня, відбулася креативна вечірка за участю гостей і місцевих авторів, де кожний зміг себе проявити у цікавій конкурсній програмі, яка не мала переможців.

Наймасштабніша книжкова подія продовжила роботу з поціновувачами книг та видавничої справи й в неділю. Але цього року. як ніколи раніше, точно яблуку ніде було впасти, хоч Ігор Борщик - креативний сільський голова з Миколаївщини, таки навгощався яблуками. Окрім учасників гумористичного конкурсу, він віддавав яблука любові із свого саду всім, хто приїхав, на толоку....щоб вони з'іли ябко, а зернинки посадили в горщик..."Най би ся прийняли і мені вернулися з пагінцями" - просив кожного пан Ігор..

А на великій сцені Палацу культури відбулося гостинне прощання із делегацією Херсонщини, яке влаштувала молодіжна група "Лелітки", що викликало багато емоцій у глядачів.

В рамках Книжкової толоки відбулося ряд майстер класів для дітей, вишивання і валяння для дорослих, хусткування і гумор. У другій половині дня гості-театрали із Чернігова показали чудову виставу про Швейка для усіх глядачів із Миколаївщини, та бажаючих із сусідніх районів. Цей показ викликав фурор у місті Миколаєві.
Чи хотілося їхати з толоки? Ні, нікому.

Коли ми від'їжджали автобусом останнім рейсом з Миколаєва до Львова, здавалося, покидаємо когось із рідних, звідкіля точно не хотілося їхати. Тут кожен з нас був потрібний один одному, тут, у Миколаєві нас поважають і чекають. Бо це Магія Малих Міст, як часто наголошує Таня Пилипець.

Автор Галина Фесюк

Зображення
Коментарі