Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Культура. Лемки Тернопільщини збудують унікальний музей

Нещодавно у у райцентрі Монастириська на Тернопільщині, де вже діє автентичне лемківське село, на 16 гектарах землі збудують масштабний музей, де відтворять життя лемків.

На його облаштування спрямують понад 13 млн грн з державного та місцевого бюджетів. Як повідомляє інтернет-видання IA ZIK "За словами голови ОДА Степана Барни, держава виділила 17 га землі на будівництво музею-скансену у «Лемкіському селі» та ще 6 га – на облаштування стоянки для транспортних засобів під час фестивалю."

Тут також будуть влаштовувати весілля по-лемківськи й максимально точно відтворювати життя цієї етнографічної групи українців.

Наріжний камінь під лемківський музей заклали в урочищі Бичова. Протягом багатьох років сюди з’їжджаються лемки з усього світу на кількаденний фестиваль «Дзвони Лемківщини», який отримав статус міжнародного.

«У травні розпочинаємо наступний масштабний проект з відродження культури українського народу – будівництво музею лемківської культури. Наше завдання – передати той біль, який пережив український народ, втративши свою землю за Карпатами. Майже 160 тисяч українців, які були депортовані з територій Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Любачівщини переселили саме на Монастирищину, яка сьогодні є центром лемківської культури», – зазначив Степан Барна.

Над розробкою проекту працювали архітектори Володимир Черкас та Роман Березюк, які є вихідцями з Лемківщини.

«Коли проектували музей, емоції переповнювали, адже хотіли зробити його грандіозним та незабутнім. Будівля буде трирівнева і комфортна для усіх, зокрема і для маломобільних людей. Уся внутрішня площа продумана до найменших деталей, щоб експозиції розміщувалися навіть у кутках. Великий простір передбачили для дітей та молоді. Будуть і конференц-зали, де проводитимуться зустрічі, і навіть справжні лемківські весілля. Це буде ще більшим стимулом відвідати даний музей», – розповів Володимир Черкас.

Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/03/12/na_ternopilshchyni_na_16_gektarah_zbudut_unikalnyy_muzey_de_vidtvoryat_1527165

Інформація подана за матеріалами Інтернет порталу  https://zik.ua/news

Зображення
Зображення
Коментарі