Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

У Посольстві Чехії відкрили виставку "Монументальна Шевченкіада"

14 березня у приміщенні Посольства відбулося відкриття фотовиставки "Монументальна Шевченкіана" та надзвичайно цікава зустріч з автором робіт Русланом Теліпським.

Під час зустрічі Руслан Теліпський докладно розповів про роль та значення пам'ятників Кобзареві, встановлених в різні часи у різних країнах, значення Шевченкового слова в наші дні.

За даними Р.Теліпського, у 60-х роках минулого століття пам'ятник Тарасу Шевченку можна було побачити у м. Карлови Вари, але, на жаль, до наших днів він не зберігся. Можливо, хтось знає де саме в Карлових Варах він був встановлений?

Було також підбито підсумки оголошеного Посольством фотоконкурсу "Сфотографуйся з Шевченком". Перемогу розділили учні Суботньої української школи "Ерудит" та Українського культурно-освітнім центром "Крок" м. Прага. Переможці отримають у подарунок збірку "Кобзар" з побажаннями від Р.Теліпського.

Під час зустрічі Р.Теліпський вручив також відзнаку керівнику громадської організації "Українська Європейська Перспектива" Галині Андрейців за здійснення волонтерської діяльності.

Руслан Теліпський є відомим шевченкознавцем, особисто відвідав та сфотографував понад 1300 пам'ятників Кобзарю по всій Україні та у більш як 30 країнах світу на 5 континентах. Він також був членом оргкомітетів зі встановлення пам'ятників Тарасові Шевченку в Оттаві (Канада) та Ризі (Латвія), входить до складу оргкомітету зі встановлення пам'ятника Т.Шевченку в Лісабоні (Португалія).

Крім цього Р.Теліпський є активним громадським діячем та волонтером, активно підтримує родини загиблих Українських Героїв. За його підтримки тричі діти загиблих Українських Героїв мали можливість на запрошення громадської організації "Українська Європейська Перспектива" відвідати Чехію з метою відпочинку.

Руслан Теліпський є також засновником першої патріотичної паломницької ходи під назвою «Тарасів дороговказ»: пройшов двічі пішки від Заходу України (з Луцька – 1000 км) і Сходу (зі Слов’янська – 800 км) до Чернечої Гори у Каневі.

Зображення
Коментарі