Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

У с.Мазепинці вшанували 380-ту річницю від дня народження Івана Мазепи

20 березня в селі Мазепинці відбулися урочистості з нагоди 380-ї річниці від дня народження Гетьмана Івана Мазепи. На мітингу були присутні представники влади Білоцківськрго району, представники громадськості прдставники спілки офіцерів України, представники молодіжного обєднання «Патріот», учні професійно- технічного училища імені П.Р. Поровича, та інші.

На урочистостях Володимир Карась, член спілки офіцерів України, виконав авторську пісню «Слава тобі Мазепа наш», присвячену героїчному гетьману України Івану Мазепі

Саме тут, у селі Мазепинці, й народився майбутній гетьман. Історія діяльності гетьмана сповнена героїзму і трагізму. Понад два десятиліття він міцною рукою тримав булаву і поклав край сумнозвісній Руїні. Ми пишаємося, що саме Білоцерківська земля виплекала такого видатного державного діяча, слава про якого живе і по нині.

А говорити є про що. Мазепа розпочав відродження України як складової частини європейської цивілізації. Гетьман усіляко сприяв розвиткові економіки. Розквіт української освіти, науки, мистецтва, книгодрукування у мазепинські часи з повним правом називаємо національним феноменом. Він увійшов в історію як істинний подвижник християнства. Його коштом було збудовано, реставровано та оздоблено понад 40 українських храмів. Але головна заслуга Івана Мазепи перед українським народом, що він дав приклад боротьби за Україну наступним поколінням, заповів їм свою ідею і свою мету.

Зображення
Зображення
Коментарі