Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Інвентарізація землі - наразі в проекті Міністерства аграрної політики

Питання інвентаризації землі в Україні - з початку незалежності України при жодних керівниках держави не вирішувалось. Але у зв’язку з майбутньою децентралізацією влади, яка має відбутися в Україні, та майбутнім збільшенням громад шляхом їх об’єднання, інвентаризація землі стане одним із ключових факторів їх подальшого успіху та розвитку кожної громади зокрема, сприятиме наповненню місцевих бюджетів завдяки платі за землю та надасть можливість землекористувачам скористатися механізмом консолідації, закладеним у законі про вирішення питання колективної власності на землю. Цей процес прискорить  передачу громадянам та юридичним особам у власність або користування земельних ділянок.

І ось Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило проект постанови Кабінету міністрів України “Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель”

З цього приводу Інтернет - портал "Моя Жовківщина" подає наступну інформацію для населення

Для чого проводиться інвентаризація земель?

- Для встановлення місця розташування земельних ділянок, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру та ін.

Після виконання робіт з інвентаризації земель виконавець подає технічну документацію на затвердження замовникові.

- Що отримає отримує громада села, селища, міста в результаті проведення інвентаризації землі?

1.Сстворюється повноцінна база даних про всі земельні ділянки в межах населеного пункту на паперових та електронних носіях. Завдяки цьому підвищується його інвестиційна привабливість, спрощується пошук потенційних земельних ділянок для інвестора та містобудівних потреб;
2. влада отримує можливість організації постійного контролю за використанням земель в населеному пункті;
3. виявлення всіх землекористувачів, власників землі зі встановленням меж їх ділянок;
4. виявлення земельних ділянок, що не використовуються або використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням;
5. значно скорочуються витрати жителів села, селища, міста при виготовленні кадастрового номеру земельної ділянки, приватизації землі та ін.

Порядок проведення інвентаризації земель
Примітка: роботи з інвентаризації земель проводяться відповідно до положень Постанови КМУ №513 від 23.05.2012 «Про затвердження порядку проведення інвентаризації земель».
1. Підстава для проведення робіт із інвентаризації земель – прийняття рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування;
Замовником робіт з інвентаризації земель можуть бути орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, землевласники та землекористувачі.
Розробником технічної документації із інвентаризації земель є фізичні та юридичні особи, що мають ліцензію на проведення робіт із землеустрою
2. Для проведення інвентаризації земель замовник укладає з виконавцем договір про розроблення технічної документації з інвентаризації земель, складається та погоджується кошторис на виконання даного виду робіт.
У випадку фінансування робіт за кошти державного або місцевих бюджетів, для відбору виконавця робіт, проводяться торги відповідно до Закону «Про публічні закупівлі». Термін виконання умов договору не більше 6 місяців.
3. Проведення робіт. Роботи з інвентаризації земель включають підготовчі, топографо-геодезичні та камеральні роботи, складення і оформлення технічної документації в паперовій та електронній формі.
4. Після виконання робіт з інвентаризації земель виконавець подає технічну документацію на затвердження замовникові.
Крім того, Виконавець подає копії матеріалів, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель, до місцевого фонду документації із землеустрою в паперовій та електронній формі, після чого дані відомості підлягають внесенню до Державного земельного кадастру протягом 7 робочих днів.
Вартість проведення інвентаризації земель встановлюється шляхом переговорів із замовником та складання кошторису на проведення робіт з інвентаризації земель.

З Проектом постанови можна ознайомитисьтут.

"Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель" (далі – проект постанови) розроблено на виконання абзаца другого пункту 2 розділу ІІ Закону України від 10 липня 2018 р. №2498-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні", - йдеться у пояснювальній записці до проекту.
 

Зображення
Коментарі