Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Вибори президента України.Важливо знати.

Частина 1 статті 7 Закону «Про вибори Президента України» забороняє фотографування і відеофіксацію в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування. Закон також забороняє демонстрацію виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування, оскільки це є порушенням таємниці голосування.
Проте відповідальність встановлена лише за передачу фотографії іншій особі з метою підкупу виборців. Така особа може бути притягнута до відповідальності штрафом від 1 700 гривень до обмеження волі на два роки.

Що стосується селфі з кабінки без демонстрації свого вибору, то такої прямої законодавчої заборони немає. Але все ж у процесі фотографування до вас можуть виникнути справедливі запитання на кшталт того, чи не фотографували ви випадково бюлетень. Тому якщо вам усе ж дуже хочеться мати фото на пам’ять про вибори, краще робіть селфі біля входу до виборчої дільниці, аніж у кабінці.

Чому це заборонено?

Логічно, що є таке обмеження задля уникнення зловживань і примусу людей віддавати свій голос за того чи іншого кандидата не за власним бажанням. Теоретично можна уявити ситуацію, що роботодавець-фанатик певної політсили або чоловік-тиран у родині може вимагати таким чином «прозвітувати» про ваш вибір, а це порушення законодавства й прав особи на вільне волевиявлення. Тому й держава максимально оберігає це право й просить утриматись від селфі із заповненим бюлетенем.

Яка відповідальність за порушення?

Штрафи від 1 700 до 5 100 гривень, виправні роботи до 2 років, а в окремих випадках і обмеження волі до 3 років.
Окрім того, українське законодавство передбачає максимально жорстке покарання за пошкодження виборчих скриньок. За такий крок можна потрапити до в’язниці терміном від 5 до 7 років, а також бути позбавленим права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від 1 до 3 років.

Які ще порушення можливі під час голосування?

Типові – це видача виборчого бюлетеня для голосування людині без документа, що підтверджує громадянство. Це суворо заборонено, навіть якщо уповноважений член комісії видає бюлетень своїй дружині й точно знає, що вона – громадянка України. Також бюлетень можна отримувати лише від уповноваженого члена комісії, без жодних винятків.
Ще важливо пам’ятати, що пропозиція надання виборцю коштів чи інших благ за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних із реалізацією права голосу, – карається законом. До речі, прийняття такої пропозиції теж передбачає відповідальність.
Що робити, якщо я бачу порушника?
Потрібно звернутися до голови відповідної виборчої комісії, офіційних спостерігачів чи до поліції, залежно від конкретної ситуації. Бо якщо голова виборчої комісії і є порушником, то особливого сенсу йти до нього немає, краще – одразу в поліцію.

Цікавий факт про виборчий бюлетень 2019 року.

Як виглядає бюлетень-рекордсмен для голосування на виборах президента України. У четвер, 21 березня, Центральна виборча комісія і Поліграфічний комбінат показали, як виглядає бюлетень для виборів президента. Нинішній бюлетень є найбільшим на президентських виборах за час незалежності України. На паперовому полотні розміром 20 х 80 см містяться відомості про 39 кандидатів. За словами глави ЦВК Тетяни Сліпачук, якщо скласти всі виборчі бюлетені в один ряд, то смуга буде довжиною 24 тис. 354 км - це дорівнює відстані між Києвом і Монтевідео, столицею Уругваю.
Площа всіх замовлених бюлетенів становить майже 5 квадратних кілометрів - як 70 футбольних полів.

Вибори президента України.Важливо знати.
Зображення
Вибори президента України.Важливо знати.
Зображення
Коментарі