Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Цьогоріч прилетять якраз на вибори Президента..Чекаємо ластівок - предвісниць тепла, добра і щастя.

Чекаємо ластівок - предвісниць тепла, добра і щастя.

Цьогоріч прилетять якраз на вибори Президента..

Ластівочко, сумна пташко, 
Чом мовчиш, як серцю важко..
А як вечір вечоріє
Ластівят твій щебіт гріє...

Ластівки прилітають в Україну у середині квітня, 10 тисяч кілометрів зі своїх місць зимівлі на півдні Африки. Їх подорож триває приблизно чотирьох-п'яти тижнів і самці, як правило, прилітають першими. На початку травня більшість ластівок починають гніздитися.

Весна - пора прилітання пташок із теплих країв, серед них - ластівка, яка споживає комах. Тому колись старші люди дуже слідкували за комахами.. Пам'ятаю, мама казали: "Скоро ластівки прилетять, бо дуже багато комах з'являється.." А ще їх називали ангельською пташкою, бо вона виє у вигляді крильця у напівкулястій формі гніздечко. Воно виліплюється із грудочок бруду й змочується слиною, може використовуватися кілька років підряд. Між грудочками землі вліплюються соломинки, травинки, кінський волос. Усередині гніздо вистелене пір'ям, кінським волосом, м'якою травою.

Нам, дітям, батьки забороняли й близенько підходили до гніздечок з ластівками, яких було так багато під стріхою нашої хати і в стаєнці, біля корови..
Чому ластівка для людини є апріорі важливою?

Вона - щедрівниця, нешкідлива, миролюбна, завжди будує свої гнізда біля оселі людини, довіряючи їй. Але її крик завжди насторожує, бо вона найбільше лементує, коли у гніздечках сидять пташенята, таким чином, захищаючи їх. Ластівка - символ родини, тепла і затишку.

Ластівка – провісниця весни, добра, щастя, початку, надії, відродження, сходу сонця, домашнього комфорту.

В античні часи ластівок поважали повсюди. Вони були настільки улюбленими птахами, що вільно могли гніздитися у храмах й урядових будинках. Убити ластівку, розорити гніздо або забрати пташенят вважалося тяжким гріхом, можна було накликати на себе проклін небес.

Вважалося також, коли прилетять ластівки – літо вже в дорозі.

Якщо ластівка низько літає над землею – буде дощ.
Звиті ластівками гнізда в будинку віщують щастя тому сімейству, руйнувати їх вважається за гріх.
Побачивши першу ластівку, вмиваються, щоб не мати на обличчі веснянок.
Як хто хоче зігнати ряботиння з лиця, то треба, як перший раз навесні побачиш ластівку, тричі сказати: “Ластівко, ластівко! На тобі веснянки, дай мені білянки!”.
Коли ластівка скупалась, то вже можна купатися.

Зображення
Зображення
Коментарі