Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Наступила сесія, у тебе теж депресія?

Якщо ти спиш по дві години на добу, і на комп’ютерному столі вишикувались в ряд горнятка з кави. Якщо ти нервово перекидаєш у руках надгризену ручку, і ламаєш собі голову над швидкоплинністю часу. Якщо ти втупився у книжку, а через годинки дві розумієш, що тримаєш її верх ногами... Значить ти підхопив сезонну лихоманку, що зветься – СЕСІЯ. 
Неконтрольована паніка заполоняє твою свідомість. Але відчуття щастя, що хворий не ти один, трішки заспокоює… Саме в цей час втричі більшає студентів у маршрутках. На колінах у них томні конспекти писані лікарським почерком уночі. В плеєрі мобільного звучить уже не звичне «I am Sexy and I Know it», а «Все буде добре» Океану Ельзи. Бабусі, дивлячись на ці бідолашні, худорляві «створіння», самі уступають місце в транспорті. Зізнайтесь, кому таке не знайоме?! =) 
Та й окрім того, під час сесії можна познайомитися із новими обличчями, з яким як виявляється ти уже четвертий рік вчишся на одному курсі. Цікаво ж, правда)) Окрім того, ніщо так не зближує людей, як один варіант на іспиті. Ось Вам і ще один позитив з цієї студентської хвороби. 
За словами психологів: сесія – явище у студентському житті неприємне, хоч і передбачуване. Власне, це справжній стрес з усіма можливими наслідками: змінюється звичний ритм життя, людина постійно перебуває у напруженні, яке з часом може призвести до порушень діяльності серцево-судинної та нервової систем. Тому якщо ви реагуєте на сесію неадекватно, психологічно готувати себе до неї слід заздалегідь. 
Сесія – це не найстрашніше, що може бути в житті. Треба твердо запам’ятати правило: чим менше ви будете хвилюватися, тим більше шансів здати її краще. 
А для особливо чутливих осіб можу запропонувати прекрасний спосіб заспокоєння – це здавна відомий автотренінг. По кілька разів на день уявляйте собі ситуацію, в якій будете здавати екзамен: витягаєте білет, сідаєте, готуєтесь, відповідаєте - і отримуєте законних п’ять балів. Головне під час таких занять – загальний психоемоційний настрій, впевненість, що все буде гаразд. А для тих, хто намагається вивчити “все і зразу” психологи пропонують дійсно магічну формулу. Якщо ви бачите, що матеріал, хоч плач, ”не йде”, зупиняєтеся і кажете собі: ”Мені ЦЕ не попадеться!” та спокійно лягаєте спати!!! 
У свою чергу, маючи за плечима власний досвід складання не однієї сесії можу запропонувати декілька цінних порад: 
1.спорт та фізичні вправи допомагають “розгрузити” голову, особливо якщо робити їх регулярно; 
2.якщо ви все ж таки вирішили готуватися до екзамену, не ставте собі розмитої мети: “трішки повчити”. Складіть графік на день, і в кінці кожного робіть підсумки. Це дасть вам важливе та вкрай необхідне відчуття досягнення мети і задоволення собою. 
3.ставтеся до підготовки осмислено, не намагайтеся механічно запам’ятовувати матеріал. Коефіцієнт корисної дії “зазубрювання” стрімко прямує до нуля. Використовуйте тільки перевірені методи. Один студент геофаку, коли готувався до екзамену з мікроекономіки, всю інформацію намалював у графічному та табличному вигляді, бо саме так сприймав її найкраще. Спробуйте і ви використати щось подібне; 
4.зробіть величезний плакат ”Я ЦЕ ЗМОЖУ!” і розташуйте так, щоб він постійно перебував у вашому полі зору; 
5.вважається, що кава та чай добре тонізують організм. Однак лікарі настійно рекомендують не вживати в день екзамену ані кави, ані чаю. Ваші нерви і так збуджені, тож не змушуйте їх перенавантажуватись. Не раджу вдаватися і до протилежної тактики – пити антидепресанти, транквілізатори. Під дією цих препаратів ви не зможете зосередитись саме тоді, коли це буде найбільш потрібно. 
 
Із студентських забобонів 
ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПІД ЧАС СЕСІЇ: 
•мити голову, голитися, обрізати волосся, особливо напередодні екзамену; 
•розповідати комусь, який ти хотів би мати білет чи яку оцінку – вважається, що це приносить невдачу; 
•позичати комусь речі напередодні екзамену. 
ПОТРІБНО: 
•обережно бажати та приймати побажання: “Ні пуху, ні пера!” Всупереч розповсюдженій думці, що після цього неодмінно пощастить, трапляється все з точністю до навпаки; 
•по дорозі до факультету першою зустріти особу чоловічої статі; 
•зайти в аудиторію, де відбуватиметься екзамен, необхідно обов’язково з правої ноги.

Зображення
Коментарі