Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Автор Гімну України Павло Чубинський заслужив лише на кам'яну брилу.

 

13 березня ми із Юрієм Кархутом мали нагоду побувати в селі Чубинське, де народився автор слів Гімну Украіни Павло Чубинський.

Дякуючи Богу, ми познайомилися з чудовою жінкою із цього села, медиком Лесею. Вона й розповіла про інфраструктуру, показала основні об'єкти (дитячий садочок, інститут генетики, покинуті приміщення), а також вистелену нещодавно, перед виборами, асфальтовану доріжку в дачний хутір, куди ми приіхали в гості до відомого вченого, письменника, нащадка Православного Владики Йосипа Шумлянського, що жив у ХVII столітті і був одним із довірених осіб гетьмана Дорошенка та польського короля Яна Собєського, а також довгий час перебував у Жовкві.
На жаль, про те, що в с.Чубинське живе нащадок захисника православноі віри Владислав Шумлянський ніхто й не знає..

Постановою Кабінету Міністрів України № 700 від 23 квітня 1999 року відродження садиби Чубинського включено до державної програми відтворення видатних пам'яток історії та культури. А віз і нині там.

Оглядини старовинних дубів біля колишньої оселі фольклориста, що сьогодні ростуть на заповідній території, цвіт фруктових дерев біля висотних будинків, невпорядкованість села у 12 кілометрах від Києва із доріжками через національний парк виглядали б дуже сірими, якби не Леся. Вона усміхалася, розказувала нам украінською мовою про історичні моменти села..і, таким чином, до нас лише краєм вуха долітали російськомовні розмови перехожих...


Боже, Боже..Це жах..А ви хочете українську Украіну, коли в селі, де народився головний промотор Гімну Украіни, мало є украінського. Більше того, школи в селі нема, будинку культури і бібліотеки теж, сільськоі ради нема...А біля каменя, на якому висить лише меморіальна невеличка таблиця, порозкидане сміття, і обіцяного пам'ятника автору Гімну Украіни Павлу Чубинському теж нема, до нині. Як також, ніякі вшанування ані Панахиди пам'яті на честь відомоі особистості Павла Чубинського не проходять, по крайній мірі, десятки молодих і людей зрілого віку в цьому селі не пам'ятають..

Повертаємось із села з потрійними почуттями: біль за невшанування памяті відомих особистостей, адже 25 років минуло із часу встановлення каменя, де мав би бути памятник поету, а сьогодні тим більше всі про це забули, сум - за те, що в селі нема ані культурного, ані освітнього, ба, навіть, туристичного осередків, і, звичайно, щасливі, що зустрілися із чудовими видатними людьми - науковцями Владиславом і Ольгою Шумлянськими, 

Довідка.

Чуби́нське (колишня назва Нова Олександрівка) — село в Україні, в Бориспільському районі Київської області розташоване по лівому березі Дніпра, за 12 км від Києва та за 4 км від Борисполя (автошлях E40), за 1 км від залізничної станції Чубинський.

До 1934 року мала назву колонія Нансена. Село почало забудовуватися з 70-х років XX ст. Наприкінці XX ст. у Чубинському 293 двори з більш як 1100 жителями.

Ландшафтний заповідник "Хутір Чубинського" створений на місці садиби відомого фольклориста, етнографа і поета П.Чубинського, автора Гімну Украіни.

Павло Платонович Чубинський - український етнолог, фольклорист, поет, автор слів Гімну України. Народився 15 (27) січня 1839 року на хуторі поблизу Борисполя у небагатій дворянській сім’ї.

В 1861 г. цю землю купив його П. Чубинський. В 1862 г. бул закладений сад і збудований будинок, який простояв до 30-х років. Восени 1862 року Павло Чубинський пише вірш "Ще не вмерла Україна", що став національним гімном українського народу.

 Заповідник загальнодержавного значення площею 10 га створений у 1994 році для збереження ландшафту, рослин, дубового гаю. Тут ростуть дуби віком 200-300 років - залишки лісів, які покривали Лівобержжя Дніпра. В память про П. Чубинського в парку встановлена камяна брила, на ній - меморіальна дошка, відкрита каплиця св.Павла.

Галина Фесюк, краєзнавець, редактор сайту "Моя Жовківщина"

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі