Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Громадське обговорення "Світська - держава - духовна". "Де розумна межа? В чому цінність для народу?" - відбулося в Києві

Громадське обговорення теми "Світська - держава - духовна". "Де розумна межа? В чому цінність для народу?" відбулося в Києві між державними управлінцями, церковними діячами, інтелігенцією та науковцями.

12 квітня в одній із бібліотек м.Києва відбулося громадське обговорення теми "Світська - держава - духовна". "Де розумна межа? В чому цінність для народу?», яке мало на меті привернути увагу до дискусії не байдужих громадян, вмотивованих спільними інтересами, що допомагають розвиватися, будувати фундамент добра і гармонії в державі.

Захід організовувала ВГО "Еліта держави", зокрема, її керівник Ольга Піддубчак спільно з департаментом зовнішніх зв'язків Української Греко-католицької церкви в особі Романа Какалюка – керівника служби протоколу та зустрічей офіційних делегацій УГКЦ в Україні, за сприянням журналу "Держслужбовець", Громадські ради при Нацдержслужбі, та за участю спікерів, зокрема, доктора філософських наук, доцента, заступника директора Департаменту у справах релігії Міністерства культури України, начальника відділу релігієзнавчо-аналітичної роботи Лариси Владиченко, доцента кафедри публічного управління та публічної служби Національні академії державного управління Вікторії Хромець, доцента кафедри соціальної і гуманітарної політики, НАДУ, священика Української Греко-католицької церкви о.Романа Небожука.

На засіданні дискусійного клубу модератори винесли на обговорення теми: "Церква у світській державі в українському контексті: де межа?", "Якою має бути взаємодія держави та церкви в публічному просторі", "Відносини релігійних інституцій та держави в різних каїнах світу в умовах сучасних трансформацій " тощо.

У заході взяли участь представники інтелігенції Києва, гості з інших областей, в тому числі науковці, священики, випускники та слухачі Національної академії державного управління при Президентові України, члени Громадської ради при Нацдержслужбі, громадські діячі, державні службовці та службовці органів місцевого самоврядування, митці.

Згідно запрошення та запропонованої теми «В чому цінність народу? Поетична філософія», я мала честь читати авторські вірші на духовну тематику, в яких прослідковується думка твердості у вірі, любові до Бога, сегментації поетичної творчості, що стосується духовного виміру християнина.

В обговоренні та коментарях взяли участь бліц-спікери: Едуард Афонін - доктор соціологічних наук, професор НАДУ, який висвітлив тему «Наука і релігія: релігійна віра вченого»; Юрій Лагутов - кандидат наук з державного управління, Директор Центру суспільного розвитку «ІНТЕР-АКЦІЯ», виніс на обговорення тему «Влада, як державно-духовне служіння»; Олена Розвадовська - правозахисник-коментатор, вона розкрила тему «Держава для Церкви чи Церква для Держави».

Підсумовуючи захід, Президент ВГО «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ» Ольга Піддубчак, сказала, що тематичне обговорення актуального питання духовності в державі, яке розкривалося спікерами на запропоновану тему, дало можливість задуматися усім присутнім, що вільне забезпечення свободи совісті та подальша гармонізація державно-конфесійних відносин залежить не тільки від державної інституції чи церкви, а й від взаємодії між ними в публічному просторі, і також сприяє зміцненню сильної проєвропейської держави, консолідує народ, створює умови для дружних відносин.  Відповідно, у проєвропейських державах в умовах сучасних трансформацій такі відносини вже давно не є чимось незвичним.

Отже, головний лейтмотив зустрічі - церква і держава, а лінією дотику стали духовність, розуміння і добро.

Галина ФЕСЮК, - редактор Інтернет-порталу "Моя Жовківщина", поетка, громадська діячка у сфері культури

 

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі