Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Галинка Верховинка - відома фольклористка, збирачка вишиванок, засновниця садиби-музею

У самому центрі Карпат, де розкинулося місто Верховина понад береги Черемоша, лежить чудова мальовнича гірська місцевість. Серед тієї чудної природи живе велична жінка з поширеним українським імям Галина.

Бухгалтер за освітою, із багатогранною душею, цілеспрямована, але лірична, жінка створила в селі Ільківці, що поруч із Верховиною, музей-садибу, в якому вона мешкає з родиною. Тут зібрані вишиванки та предмети побуту з усієї Гуцульщини.

Галина Яцентюк (Верховинка) більше 10 років збирає вишивані сорочки, представляє їх широкому загалу туристів і не тільки, як виставкові експонати, родзинкою її екскурсій є перевдягання відвідувачів у вишивані сорочки, хусткування жінок та дівчат, вона також представляє обряд весілля, який поширюється й сьогодні між гуцулами. 

Як збирачка фольклору, видала дві книжки віршів, в якій можна збагатитися гуцульськими словами та глибше пізнати життя горян. Часто виступає на благодійних концертах у навчальних закладах, лікарнях, санаторіях.

Сотні людей за багато років впізнали Гуцульщину саме через музей-садибу Галини Верховинки. 

Дуже влучно на іі сторінці у Фейсбуці екскурсантка Любов Шелкович із Рівне написала "Відвідини Галинки Верховинки, то ціла вистава: і вірші,і пісні,і переодягання в наречених і бабульок з люльками і дотикнутися до вишиванок до історії і традицій".

А недавно група дітей в кількості 50 прекрасних матерів і не менш чудових дітей увірвалася в тишу Карпат і відвідали музей-садибу Галинки Верховинки. Про що теж залишили гарні слова вдячності на сторінці у Фейсбуці.

А ось що написав на своїй сторінці у Фейсбуці відвідувач садиби музею, енергетик Юрій Кархут зі Львова:

"В мальовничому карпатському селі Ільці, це Верховина—серце Гуцульського краю, є музей-садиба «Вишиванка», який створила гуцулка Галинка Верховинка. Його повинен відвідати кожний українець. Галинка Верховинка - поетеса, збирачка народного фольклору і гуцульської старовини. Присвятила своє життя і творчість рідному краю. Щиро дякую, Галинці Верховинці, за можливість приміряти справжній автентичний гуцульський стрій, якому понад 100 років. У мене залишилися незабутні спогади після відвідин садиби—музею «Вишиванка» та заряд карпатської енергії".

Отож, на правах рекламно-інформаційного матеріалу зголошуйтеся на екскурсію до Галинки Верховинки. І не тільки.

Край гуцульський - це ріки і гори,

Це смереки, ялиці і стада отар.

Тут природа устами людини говорить

І дзвінкими потоками між полонин і отав.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі