Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

17 квітня народився жовківчанин Любомир РОМАНКІВ – українець, без якого Джобс не створив комп’ютера.

17 квітня 1931 року у м. Жовкві народився винахідник і розробник магнітних носіїв, головний скаут світу Любомир РОМАНКІВ. 

Колектив "Моя Жовківщина" вітає дорогого земляка. Бажаємо здоровя і радості.

У 1962 році Любомир Романків працював у всесвітньо відомій компанії IBM і першим у світі розробив магнітні головки, на які можна було записувати інформацію. Над цим же завданням ламали голову ще 9 інших компаній, втім, лише виходець з України мав суттєву перевагу – він один розбирався в хімічній інженерії, електрохімії та металургії одночасно.

Спочатку ці головки були завбільшки з квасолю. І команда Романківа працювала до тих пір, поки їх розмір зменшився до товщини однієї волосинки.

Це винахід зробив переворот в комп’ютерній індустрії і допоміг здешевити зберігання цифрових даних.

Першим користувачем технології був Стів Возняк. Він придбав маленький жорсткий диск, який IBM випустила на ринок. В результаті вони зі Стівом Джобсом отримали можливість зробити свій перший ПК – Apple-1.

Любомир Романків – автор і співавтор більш як 65 патентів. Народився на Львівщині у містечку Жовква (на той момент ЗУНР).

У березні 2012 року Романків введений в Зал національної слави США, є одним з десяти винахідників (разом зі Стівом Джобсом) удостоєним такої честі.

Любомир є активним діячем Пласта, зараз є Начальним Пластуном (головний пластун в світі), всебічно сприяє розбудові Пласту в Україні. Член президії Світового конгресу вільних українців.

Романків понад 70 років живе за кордоном, має канадське громадянство, але Україну називає найважливішою для себе країною. Як зізнається дослідник, кожну ніч він читає українську пресу і якщо новини погані, довго не може заснути.

27 вересня 2013 Любомир Романків став почесним громадянином своєї рідної Жовкви. У 2016 році на родинному будинку, в якому сьогодні роміщений дитячий Центр творчості, встановлений барельєф на честь Почесного жителя міста.

Звертаючись до молодих співробітників завжди підкреслює: «Виходьте за рамки і будьте непохитні. Своїм ентузіазмом до праці дивуйте інших».

 

Це гарна історія про українців, на яких дійсно варто рівнятися, пропоную поширити і привітати Любомира від усієї країни!

[current-page:title]
Зображення
Коментарі